OFPOF

Nintendo Switch Öncelikli Olarak Cloud Saves'i Destekliyor

-
42
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Nintendo Switch Öncelikli Olarak Cloud Saves'i Destekliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Şimdilik Nintendo'nun oyunları, Bulut üzerinde kaydetmek için destek ekleme planı yok ama oyunlarında bazı özel eklemeler olabilir.

Hikaye Nintendo'ya konsolunu onarılması için gönderen Reddit Patsuann adındaki kullanıcı ile başlıyor. Konsol geri döndüğünde sistemi kontrol etmeye başladı ve öğelerinin hiçbirinin Switch'in belleğinde olmadığını fark etti. Ancak The Legend of Zelda: Breath of the Wild adlı oyunu başlattığında bu durum değişti ve sonunda Patsuann, oyunun yanında Bulut simgesi olduğunu fark etti.

Ardından sistem ondan bir güncelleme indirmesini istedi ve tamamlandığında indirilen oyunların hepsinin geri geldiğini fark etti.

Şimdilik Nintendo'nun oyunları, Bulut üzerinde kaydetmek için destek ekleme planı yok, bu nedenle bu seçeneğin şirket için özel olduğunu varsayıyoruz. Dikkat çekilmesi gereken bir diğer önemli nokta, kullanıcının başka bir konsol satın almadığı, böylece kaydedilen veriler muhtemelen Nintendo Switch'e bağlanmaya devam edecektir.

Nintendo Switch'in soru ve cevap merkezi, kayıtlı oyun verilerinin sistem belleğinde depolandığını ve bir microSD karta veya harici bir cihaza kaydedilemeyeceğini veya kopyalanamadığını belirttiğini de unutmamak gerekir.

Dolayısıyla, şu anda, silinmesi durumunda Nintendo Switch de oyunların nasıl kurtarılacağı belli değil. Şirket ayrıca, konsoldaki her onarımda kayıp verileri geri alma seçeneği olup olmayacağını belirtmedi. Şimdilik, Nintendo'dan daha fazla bilgi bekliyoruz.

Kaynak: gametransfers.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık