OFPOF

Nintendo, Switch Konsollarındaki Stok Sıkıntısına Çözüm Arıyor

-
60
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Nintendo, Switch Konsollarındaki Stok Sıkıntısına Çözüm Arıyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Henüz bir Nintendo Switch'e sahip olmayan oyuncular, Switch stoklarına sahip bir perakende satıcı bulmakta zorlanıyor olabilirler.

Stoklardaki sıkıntılar, Nintendo Switch'e olan talebi artırmak için pazarlama kararı olarak zannedilse de, Nintendo'nun Kurumsal İletişim Kariyer Direktörü Charlie Scibetta, stokların Japon geliştirici tarafından yönlendirilmediğinde ısrar ediyor.

Stok sınırlamasıyla "sahte kıtlık" oluşturmakla ilgili suçlamalar arasında Charlie Scibetta, satın alınabilecek Nintendo Switch konsollarının miktarı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Nintendo'nun Kurumsal İletişim Kariyer Direktörü, Ars Technica'ya yaptığı son röportajda "Kesinlikle pazarın kısıtlanması kasıtlı yapılmış değil" dedi. "Üretimi yapabildiğimiz kadar hızlı hale getiriyoruz. Şu an gelen tüm yazılımları desteklemek için mümkün olduğu kadar çok ünite çıkartmak istiyoruz." şeklinde açıklamalarına da devam etti. 

Scibetta, şirketin Ekim ayı sonlarında piyasaya sürülecek olan Super Mario Odyssey'in piyasaya çıkmasını desteklemek için şu anda çok sayıda ürün üretmeye çalıştıklarını doğruladı.

Geliştiriciye göre, eksiklikler Nintendo'nun, lansman ayı boyunca 2.7 milyon satışları aşan Switch talebini hafife almasının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Scibetta ayrıca Mart 2018'de mali yıl sonundan önce satılacak 10 milyon adet ürünün daha satılacağı tahmininde bulundu; bu da Nintendo'nun şu anda tüm mevcut kaynakları, Switch üretimine hemen ayırması gerektiği anlamına geliyor.

Kaynak: gamerant.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık