OFPOF

Nintendo Switch, ABD'nin En Hızlı Satılan Oyun Konsolu Haline Geldi

-
58
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Nintendo Switch, ABD'nin En Hızlı Satılan Oyun Konsolu Haline Geldi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Sadece ABD'de 4.8 milyon satışla Switch, bir önceki rekor sahibi olan Wii'nin 10 aylık dönemde 4 milyon adet satış rekorunu aşmayı başardı.

Nintendo'nun taşınabilir hibrit oyun konsolu, ABD'nin en hızlı satan video oyun sistemi haline geldi. Nintendo geleneğine uygun olarak Mart 2017'de piyasaya çıktığında Nintendo Switch'in çok satılıp satılmayacağı biraz riskli gibi görünüyordu.

Çıkarılabilir iki denetleyici ile çevrili ve ayrı bir ekranı bulunan Switch, şirketin düşük performans gösteren oyun konsolu Wii U'nun yerini aldı ve 3DS avuç içi oyun konsolu için de potansiyel bir halef olmayı başardı.

Ama Nintendo'nun 2001'deki Game Cube'u takip etmişti ve ardından gelen Xbox ve PlayStation 2 gibi rakipleri ile yarışmak için 2006'da Wii oyun konsolunu çıkarmıştı. Switch oyun konsolu da Wii U'nun toplam satış sayısını geçmeyi başardı ve Sony ile Microsoft için dişli bir rakip olduğunu kanıtladı. Yapılan değerlendirmeler ve konsolu kullanan oyuncular, The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Super Mario Odyssey gibi oyunları tıpkı Wii U için Splatoon'un olduğu gibi konsol için temel oyun kabul ettiler.

2017 Aralık ayının ortasına kadar Switch satışları tüm dünyada 10 miyonu geçmeyi başardı. Nintendo ise hedefinin Mart ayının sonuna kadar 14 milyon adet satış yapmak olduğunu açıkladı.

Şimdi ise sadece ABD'de 4.8 milyon adet satılan oyun konsolu, daha önceki rekorun sahibi olan Wii'yi geçmeyi başardı. Wii oyun konsolu 10 aylık süreçte ABD'de 4 milyon adet satılmıştı.

Kaynak: thestar.com.my


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık