OFPOF

Nintendo Firmasına Patent Davası Açıldı

-
65
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Nintendo Firmasına Patent Davası Açıldı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Switch'in ayrılabilir denetleyicisi Joy-Con'un tasarımı üzerine Gamevice firması tarafından dava açılıyor.

Japon konsol üreticisi Nintendo, Switch denetleyicilerinin tasarımı üzerinde sorun yaşıyor gibi görünüyor. Donanım geliştiricisi Gamevice, Nintendo'ya karşı Joy-Con denetleyici tasarımının kendi ürünleriyle çok benzer olduğu iddialarına karşı bir dava açtı. Gamevice ayrıca Nintendo'nun tasarımlarının patentlerini ihlal ettiğini iddia ediyor.

Dava, Kaliforniya Merkez Bölge için ABD Bölge Mahkemesi'nde açıldı.

Gamevice yetkilis “Nintendo Switch denetleyici tasarımının Gamevice tarafından yapılan Wikipad tasarımına benzediğini iddia ediyor. Resimde görüldüğü gibi, Wikipad ekranın yerinde tutulmasına benzer bir mekanizmaya sahip olsa da, denetleyiciler Joy-Con kontrol cihazlarıyla gördüğümüz gibi birbirlerinden ayrı değildir.” dedi.

Tabletlerde kullanılabilen cihaz denetleyicisi, arka tarafta esnek bir bant ile birbirine bağlanan iki ayrı kontrol cihazı ile birlikte satılmaktadır.
Mashable'a göre Gamevice'e 2015'te Gamevice denetleyicisi için patent verildi. Bu pantent ise Gamevice tarafından Nintendo Switch tarafından ihlal edildiğini iddia eden "Esnek köprü bölümlü kombine bilgisayar cihazı ve oyun denetleyicisi" başlıklı patent.

Nintendo Switch'in Joy-Con denetleyicileri kendileri esnek bir köprü vasıtasıyla birbirine bağlı olmayan ayrı denetleyiciler iken Gamevice, Nintendo Switch'in gövdesinin köprü bölümü olarak hareket ettiğini iddia ediyor.

Kaynak: firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık