OFPOF

Microsoft, Minecraft Patronu Matt Booty'yi Xbox Oyunlar Şefi Yaptı

-
67
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Microsoft, Minecraft Patronu Matt Booty'yi Xbox Oyunlar Şefi Yaptı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Microsoft'un oyun platformunu yöneten Phil Spencer'ın pozisyonuna Matt Booty getirildi...

Microsoft'un oyun platformunu yöneten isim olan eski Xbox Games patronu Phil Spencer'ın pozisyonu boşalmıştı ve Microsoft tarafından başka bir isim o pozisyona atandı.

Microsoft, Minecraft patronu olan Matt Booty'yi Microsoft Studios kurumsal başkan yardımcısı olarak atadı. Yeni rolünde Matt Booty, Microsoft Studios'un orijinal içerik üretmesinde yardımcı olacak. Tıpkı 343 Industries'in Halo oyununu yapması, The Coalition'ın Gears of War oyununu yapması veya Turn 10'un Forza oyunlarını yapması gibi orijinal Microsoft oyunları üretecek. Matt Booty'nin yeni işi ayrıca mobil ve PC oyunlarını da kapsayacak. Bu da oyuncuların ilerleyen dönemlerde multiplatform oyunları elde etmelerine imkan tanıyabilir.

Hem Spencer hem de Booty'nin terfileri, Microsoft'un oyun sektörünü geliştirmesine yardımcı olmak için ayarlandı.

Booty, bu yeni görevde yer almaktan onur duyduğunu ve farklı stüdyo başkanlarıyla çalışmayı dört gözle beklediğini belirtti. Kendisi gibi birçok liderin arasında yer almanın stüdyoların muhteşem Xbox oyunları yapma konusuna daha fazla odaklanmalarına izin vereceğini de belirtti. Ayrıca yeni pozisyonu için heyecanını ifade etmek için sosyal medyada Twitter hesabını kullandı.

Booty, Twitter'da "Nazik sözleriniz için çok teşekkürler," yazdı. "Minecraft serisini yönetmek bir onurdur ve yeni rolümde birinci parti oyun takımlarımızı desteklemekten son derece heyecan duyuyorum."

Kaynak: techtimes.com

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık