OFPOF

League Of Legends Destek Janna Rehberi

-
130
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
League Of Legends Destek Janna Rehberi
0 izlenme
-

Bugün sizlere alt koridorun güçlü desteklerinden biri olan Janna hakkında bilgiler vereceğiz.

Janna nasıl bir şampiyondur?

Janna nasıl bir şampiyondur?

Janna yetenek gücü ile güçlenen, fazla kitle kontrolü olmayan ve fazla tank olmayan bir destek şampiyonudur. En büyük özelliği ise takım arkadaşlarımıza verdiğimiz Kalkanlar ve Can'dır.

Koridorda Aşamasında Janna

Koridorda Aşamasında Janna

Janna diğer destek şampiyonlarına göre daha az kitle kontrole sahip olduğu için koridorda 2v2 skor çıkarmanız biraz daha zor olur ancak rakip bot lane hata yaparsa veya ormancınız baskına gelirse skor çıkartabilirsiniz. Ve ayrıca Janna oynarken koridorda tek başınıza fazla agresiflik yapmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Koridor takaslarında Jannanın önemi

Koridor takaslarında Jannanın önemi

Eğer Janna oynuyorsanız bir gözünüz hep ADC'nizde olmak ZORUNDADIR. Çünkü Janna'nın E yeteneği yani kalkan verme yeteneğini zamanında kullanmanız gerekmektedir. Örnek verelim karşınızda Jhin var diyelim Jhin oyuncuları genellikle 4. vuruşu ADC'nize vurmak ister Jhin tam vuruş yaparken sizin kalkanı basmanız gerekmektedir, eğer kalkanı geç basarsanız onun bir anlamı olmayacaktır fakat zamanında kalkanı basarsanız ADC'nizin canı azalmayak ve takası önde kapatacaksınız. Janna'nın olayı budur arkadaşlar rakibin yeteneğini kalkanınız ile soğurarak takaslardan üstün çıkmaktır.

Janna'nın Q yeteneği kullanımı

Janna'nın Q yeteneği kullanımı

Jannanın Q yeteneğini biliyorsunuz hortum fırlatıyor ve bu yeteneğin bekleme süresi çok uzundur o yüzden bu yeteneği çok acil bir durum olmakdıkça fazla kullanmayınız.

Janna Q kullanımıyla ilgili bir kaç taktik

-Q yeteneği 2 kere kullanılıyor ilk olarak hortum koyuyor ve 2.defa basarsanız O hortum gidiyor ve hortum ne kadar beklerse o kadar havaya kaldırma süresi artıyor. Bunu nasıl kullanabiliriz? İlk olarak çalıya girin ve koridorun ortasını ayarlıcak şekilde Q ya basın ve çalıdan çıkın bir müddet sonra hortum kendiliğinden çıkacak en iyi halinde ve eğer şanslıysanız yada iyi ayarlamış iseniz Q karşı adc veya supporta değer ve baya bi havada kalır ama tabi kii bunu yapmayı pek önermiyorum tutturması güç oluyor fakat 1-2 defa denekmekden zarar gelmez.

-Q yeteneği ile rakiplerin üstünüze atılmasını önleyin. Bunu başlarda yapmak zordur biraz tecrübe gerektiriyor. Örneğin karşıda supportta leona var diyelim Leona tam e yeteneğini atarken sizde o anda hızlıca 2 kere Q ya basıcaksınız leona atılırken havada kalıcak ve Adc'nize ulaşamayıcak.Bu sadece leona için geçerli değil örn.Jarvan 4, Vi,Shen bu tarz şampiyonlarıda atılma yeteneklerini bozabilirsiniz.

Takım Şavaşlarında Janna'nın Önemi

Takım Şavaşlarında Janna'nın Önemi

Koridoru kayıp mı ettiniz? Hiç üzülmenize gerek yok takım şavaşlarında eğer düzgün oynayabilirseniz çoğu destekden daha iş yaparsanız ve takım savaşını kazanabilirsiniz.

-İlk olarak takım savaşlarında en önde durmakdan çekinin, takım savaşlarında adc nasıl pozisyon alıyorsa size aynı şekilde pozisyon alacaksınız şavasın en arkasında yer alıp ADC'nizi ve Kalkan ile destekliyeceksiniz ona focus atan rakipleri slowlayıp kanser edeceksiniz ve gerektiği zaman Ulti açıp ön saftaki takım arkadaşlarınıza destek olacaksınız. Eğer Takım şavaşlarında ilk ölen siz olursanız takımınız şavaşı kaybedebilir, bu yüzden kalabileceğiniz kadar hayatta kalmalısınız takım şavaşlarında, eğer takım savaşlarında ilk siz ölüyorsanız pozisyon almanızı gözden geçirin ve daha dikkatli olun Ön safdaki takım arkadaşına kalkan vereceğim diye takım savaşının içine girmeyin.

Kimlere karşı Janna almalıyız?

Kimlere karşı Janna almalıyız?

Jannayı karşınızda koridorda erken safhada güçlü veya dürtme potansiyeli yüksek şampiyonlara karşı almak sizin işinize yarayacaktır. Rakip yeteneğini kullanırken gelen iyi bir kalkan dürtmeyi engeller ve karşı tarafın manası azalır ve daha rahat koridor safası geçirebilirsiniz.

Jannanın En kilit Eşyası ''Kızgın Buhurdanlık''

Jannanın En kilit Eşyası ''Kızgın Buhurdanlık''

Nasıl bir Irelia için üçlü kuvvet vazgeçilmezse Janna için kızgın buhurdanlık vazgeçilmezdir. Ne zaman janna oynuyorsanız her zaman bu eşya sizde olmak zorunda. Neden mi? Çünkü bu eşya janna ile baya bir uyumludur.

*İlk olarak yetenek gücü veriyor
*Kalkan ve iyileştirme etkilerini artırıyor (E ve Ulti Yetenekleri ile uyumlu)
*Kalkan veya Can verdiğiniz biri saldırı hızı,Can çalma,Fazladan büyü hasarı kazanıyor.

Bu eşya size geride kaldığınız bir koridoru kazandırabilir arkadaşlar mutlaka bu eşyayı alın.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.