OFPOF

Herhangi Bir Çıkış Tarihi Verilmemiş Olmasına Rağmen Bu Yıl Görmek İstediğimiz 7 Harika Oyun

-
242
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Herhangi Bir Çıkış Tarihi Verilmemiş Olmasına Rağmen Bu Yıl Görmek İstediğimiz 7 Harika Oyun
0 izlenme
Ofpofer
-

Herhangi bir çıkış tarihi verilmemiş ama 2018'de çıksa bizleri hayli mutlu edecek oyunlara bir göz attık.

Bu yıl kesin çıkış tarihleri verilen birçok oyun var. Ancak geliştirme aşamasının devam edip etmediği kesin olarak bilinmeyen ve özlediğimiz serilere ait oyunları da hala beklemeye devam ediyoruz. 2018 yılında çıksa tadından yenmeyecek oyunlara gelin birlikte göz atalım.

1. Death Stranding

Death Stranding

2016'da açıklanan ve Hideo Kojima'nın Konami'nden ayrıldıktan sonra geliştirmeye başladığı ilk oyunu olan Death Stranding, duyurulduğunda oyun dünyasına bomba gibi düştü. Game Awards 2017 sırasında oyuncular, oyun ile ilgili daha fazla bilgi edinme fırsatı yakaladırlar. Hideo Kojima, oyunun geliştirilme aşamasının sorunsuz ilerlediğini belirtti. Ayrıca Sony tarafından yapılan açıklamada  "daha önce bu kadar hızlı çalışan bir ekip görülmemiştir" denilerek oyunun yapım aşamasının gayet hızlı ilerlediği bilgisi de teyit deilmiş oldu.

Kojima 2018 yılı içerisinde oyunculara çok özel bir şeyin duyurulacağını açıkladı. Birçok tartışma platformunda bunun oyunun çıkış tarihi olduğu söylense de, ilk etapta oyunun multiplayer içeriği hakkında bir bilgi verilmesi daha mümkün gibi görünüyor. Resmi bir çıkış tarihi elde edilinceye kadar hiçbir şey kesin değil.

2. Kingdom Hearts 3

Kingdom Hearts 3

E3 2013'te resmi olarak onaylanana dek Final Fantasy XV ve The Last Guardian gibi Kingdom Hearts 3'ün de yapım aşaması hakkındaki ilk bilgiler 2006 yılından itibaren gelmeye başlamıştı. Geriye dönüp baktığımızda serinin en son çıkan oyunu Kingdom Hearts 2'nin 2005 Aralık ayında PS2 platformu içini çıktığını hatırlamakta fayda var. Tahmin edebileceğiniz gibi oyunun birçok hayranı Kingdom Hearts 3'ü büyük bir hevesle bekliyordu. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen serinin yeni oyununun 2018 içersinde piyasaya çıkacağı şeklinde için söylentiler dolaşmakta ancak Square Enix henüz herhangi bir şey doğrulamadı.

3. Final Fantasy VII: Remake

Final Fantasy VII: Remake

Final Fantasy VII, Final Fantasy oyun serisinin 2D grafiklerden 3D grafiklere geçiş yaptığı ilk oyundur. Square Enix firması ise Final Fantasy VII oyununun tamamının PS4 konsolu için remake yapıldığını duyurmuştu. Ancak Square Enix firması şu an için Final Fantasy VII: Remake ve Kingdom Hearts 3 oyunlarının piyasaya sürülme aşamasından oldukça uzakta olduğunu açıkladı. Ayrıca oyunun yüksek maliyetinden dolayı episode (bölümlere ayrılmış) şeklinde piyasaya sürüleceğini de duyurmuş bulunuyor. Ayrıca firma 2018 içerisinde çıkacak yeni bir Final Fantasy oyunundan bahsetmesine rağmen bunun hangi oyun olacağı hakkında bir açıklama yapmadı. Serinin bir çok hayranı ise 2018 içerisinde çıkacak oyunun Final Fantasy VII: Remake oyununun ilk bölümü olmasını umut ediyor.

4. Half-Life 3

Half-Life 3

Valve tarafından resmi olarak iptal edilmemesi ve Valve yazarlarından Marc Laidlaw tarafından takma isimler kullanılarak yayınlanan ve üçüncü oyunun hikayesiyle ilgili olduğu ileri sürülen dökümanların olması oyunla ilgili umutlarımızı canlı tutmamızı sağlıyor. Bizler üçüncü oyunu uzun süredir beklerken Valve halihazırda Steam ve free-to-play oyunlar üzerinden para kazanmaya devam ediyor. Genel olarak durumu değerlendirecek olursak Valve Half-Life 3 projesini ölüme terk etmiş gibi görünüyor. Ama şirketin kazandığı paraları göz önünde bulundurursak oyunun tekrar canlandırılma ihtimali hala var. Belki de bunu 2018'de yaparlar, ne dersiniz?

5. Bloodborne II

Bloodborne II

From Software tarafından geliştirilen ve PS4 exclusive oyunu olan Bloodborne, hatırlayacağınız gibi Souls serisinden izler taşıyordu. Her ne kadar Souls serisi ile benzer özellikleri olsa da, Bloodborne atmosfer ve tasarım açısından verdiği gotik havayla Souls oyunlarından ayrılıyordu. Yıl içerisinde her ne kadar defalarca 2018'de piyasada olacağı şeklinde haberler sızdırılmış olsa da, ikinci oyun hakkında kesinleşmiş bir şey hala yok.

6. Warcraft IV

Warcraft IV

Hayranlarının yıllardır umutla beklediği ama oyun dünysaında günümüz şartlarında çıkması oldukça zor görünen bir başka efsane: Warcraft IV. Artık strateji oyunlarının pek tercih edilmiyor oluşu ve Blizzard firmasının Valve firmasına benzer şekilde farklı sistemler üzerinden iyi paralar kazanmaya başlamasıyla rafa kalktığını düşünebileceğimiz bir oyun oluyor. Ama kim bilir, belki de bu yıl bizi bir sürpriz bekliyordur.

7. Silent Hill

Silent Hill

efsane oyun serisi Silent Hill, en son iptal edilen ve P.T. olarak anılan sürümden sonra sessizliğini koruyor. Kimi oyuncuya göre Kojima'nın ayrılmasının ve Konami firmasının farklı alanlara yönelmesinin ardından bu oyun serisi de ölüme terk edilmiş oldu. Ama biz yine de umudumuzu yitirmeyelim ve serinin yeni oyununu beklemeye devam edelim.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.