OFPOF

Hemen Bu Gece "The Evil Within 2" Oynamaya Başlamanız İçin 7 Neden

-
152
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Hemen Bu Gece "The Evil Within 2" Oynamaya Başlamanız İçin 7 Neden
0 izlenme
-

Serinin ilk oyununu bitirip, tadı damağında kalanlar için The Evil Within 2'yi hemen oynamaya başlamaları için 7 önemli neden, birlikte göz atalım....

7. Nerede kalmıştık?

Nerede kalmıştık?

The Evil Within'de Beacon Akıl Hastanesi'nde yaşanan olayların üzerinden 3 yıl geçmiş... Sebastian Castellanos, polis departmanını gizemli kuruluş MOBIUS'u çözebilmek için terk ediyor. 

6. Daha fazla korku

Daha fazla korku

Bu kez oyundaki korku dozunun bir nebze daha arttığını söyleyebiliriz. Yine üçüncü-şahıs bakış açısından oynadığımız The Evil Within 2'de, kızı Lily'yi kurtarabilmek için Union'ın dünyasına inen dedektif Sebastian Castellanos'u kontrol ediyoruz.

5. Yaratıklar, atmosfer...

Yaratıklar, atmosfer...

The Evil Within 2'de üç zorluk seviyemiz var, oyunun yapımcısı "Casual" zorluk seviyesini öneriyor. Daha zor yaratıkları sevenler için de yine "Survival" ve nihayet "Nightmare" zorluk seviyeleri de mevcut. Ancak bu kez haritaların daha büyük, karşınıza çıkacak yaratıkların çok daha zorlu olacağını belirtelim. Oyuna başlarken zorluk seviyesi seçiminde özellikle zorlu yaratıklar, aklımızın kenarında durmalı...

4. Alternatif yollar

Alternatif yollar

Oyunda bu kez, bir bölümü tamamlayabilmemiz için çok daha fazla alternatif yol var. "The Communicator" adı verilen cihaz ile kaynakları, nesneleri ve düşmanları daha yakından inceleyebiliyoruz. Bir de bu defa, haritada serbestçe gezinip yapabileceğimiz saha görevlerimiz var.

3. Yeşil jele ne oldu?

Yeşil jele ne oldu?

İlk oyundan bol bol hatırlayacağımız yeşil jel yine mevcut. Biriktirip, Sebastian'ın yeteneklerini geliştirebildiğimiz yeşil jel ile kahramanımızın sağlık, dövüş, silah, gizli ve atletizm yeteneklerini iyileştiriyoruz. Ayrıca sahada topladığımız parçaları birleştirerek yapabildiğimiz silahlar da var.

2. Oyun için eleştirmenler ne dedi?

Oyun için eleştirmenler ne dedi?

Electronic Gaming Monthly dergisinden Mollie L Patterson, "oyunu oynarken büyük keyif aldığını ve yapım şirketinin serinin yeni oyununda gerçekleştirdiği iyileştirmeleri beğendiğini" belirtti. 

1. Oyun için eleştirmenler ne dedi?

Oyun için eleştirmenler ne dedi?

Game Informer dergisinden Suriel Vazquez ise, oyuna 10 üzerinden 7,75 puan verirken, "oyunun zorluk seviyesinin ve ilerleme biçiminin tatmin edici bir tecrübe yarattığını" ifade etti.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.