OFPOF

Halo Wars 2 Bugün İtibariyle Satışa Çıktı

-
62
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Halo Wars 2 Bugün İtibariyle Satışa Çıktı
196 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Uzun zamandır beklenen oyunlardan birisi olan Halo Wars 2 bugün piyasaya çıktı, oyunun Multiplayer özelliği olmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Serinin ilk oyunu ile tüm oyun dünyasını kasıp kavuran ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan Halo Wars serisinin ikinci oyunu olan Halo Wars 2, 21 Şubat yani bugün itibari ile piyasaya çıktı. Oyunun daha oyun içi dinamikleri incelenmeden ilk göze çarpan eksikliği ise Multiplayer özelliğinin olmayışı. Kullanıcıların online olarak birbirleri ile oyun oynayabildiği bir özellik olan Multiplayer maalesef Halo Wars 2'de gelmedi. Şirket yetkililerinin gerekçesi ise piyasaya çıkış tarihi ile özelliği aynı anda getiremediklerini, satış tarihini ertelememek için böyle birşey yaptıklarını söylediler.

Gün içerisinde satışa çıkan Halo Wars 2 oyunu sadece Xbox One ve Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlara geldi. Multiplayer özelliğinin ardından bir diğer eksiklikte bu konu oldu. Playstation platformuna gelmemesi satış rakamlarında oyunun ciddi düşüş yaşamasına ve beğenilmemesine neden olabilir.

Halo Wars 2 oyununun geliştiricisi olan 343 Industries şirketi blog sayfasından yaptığı açıklamada; "Oyunu ertelemek yerine Multiplayer özelliğini gelecek tarihlerde eklemeyi uygun gördük. Multiplayer özelliği yakın zamanda oyuna eklenmiş olacak." diyerek olaya açıklık getirdi.

 

kaynak: gamespot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık