OFPOF

Final Fantasy 14 Saldırı Görmeye Devam Ediyor

-
87
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Final Fantasy 14 Saldırı Görmeye Devam Ediyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yaklaşık 1 ay önce DDoS saldırısı altında olduğu açıklanan Final Fantasy 14 sunucuları için yeni haberler ve açıklamalar geldi.

Square Enix geçtiğimiz ay Final Fantasy 14'ün Kuzey amerika veri merkezinde DDoS saldırısı yaşadığını bildirmişti. Saldırının zamanlaması, Stormblood'nın 20 Haziran'da yayılmasıyla aynı zamana denk gelmiş olması ile birlikte bu kalıcı bir etki olarak tanımlandı.

Yeni yayınlanan raporlar ve haberlere göre ise saldırı 1 ayı aşkındır halen devam ediyor ve sunucular hala saldırı ve risk altında.
Square Enix, bugün yayınlanan bir güncellemede şunları yazdı;
”Daha önce açıklandığı gibi Haziran ayının ortalarından beri üçüncü bir taraf NA veri merkezinde bulunan Final Fantasy 14 oyun sunucularını hedefliyor.

Bugüne kadar kendi tesislerimizde DDoS saldırılarına karşı savunma önlemleri uyguluyoruz Final Fantasy 14 oyun sunucularımızı ve servislere olan etkisini en aza indirgemeyi başarabildik “dedi.

Ancak Temmuz ayından bu yana saldırılar, Final Fantasy 14 oyun sunucularından uzaklaştı ve hedef, veri merkezine bağlanması gereken üst düzey İnternet servis sağlayıcılarına (ISS'ler) odaklanacak şekilde değişti.

ISS ağının daha hızlı olması, oyun sunucularıyla iletişimde gecikmelere neden olmakta ve oturumlar sırasında anında bağlantı kesildi. "Şirket, bunun sebep olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür diler ve en üst düzeyde savunma sağlamak için ISS'lerle çalışırken sabrınızdan ve anlayışınızdan dolayı teşekkürler" diye ekledi.

kaynak(pcgamer.com)

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık