OFPOF

Filipinli Dota Takımı TNC Pro, Eve 360.000 Dolar ile Dönecek

-
74
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Filipinli Dota Takımı TNC Pro, Eve 360.000 Dolar ile Dönecek
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Seattle'da düzenlenen yıllık The International turnuvası kapsamında grup aşamasını geçmeyi başaran TNC Pro, elemelere veda etti.

Filipinler'in profesyonel Dota 2 takımı TNC Pro, Seattle'da düzenlenen The International 2017 turnuvasının büyük ödülüne veda etmek zorunda kaldı. TNC Pro, profesyonel Dota 2 turnuvasında Avrupa takımı olan OG'ye 2-0 yenilerek 9-12. sıra aralığında yer aldı. Filipinli takım turnuvadan elenmiş olsalar dahi pastadan 360.000 dolarlık bir pay alacaklar.

Her yıl düzenlenen turnuvanın bu yılki şampiyon takıma vereceği ödül 10 milyon dolar olacak.

TNC takımı Theeban "1437" Siva, Carlo "kuku" Palad, Samson "Sam_H" Hidalgo, Timothy "Tims" Randrup ve Marc "Raven" Fausto'dan oluşuyor. Takım, turnuvada elemelere üst braketten başladı, ancak güçlü Çinli rakipleri LGD.FY takımına kaybettikten sonra alt brakete düştü. 

Bir diğer Filipinli takım olan Execration ise turnuvaya erken veda ederek 13-16. sıra aralığında yer aldı. Avrupa takımı olan Team Secret'a elenen ekip, alt brakette ilk karşılaşmalarında turnuvadan elendiler. Ancak kaybetmelerine rağmen 120.000 doları evlerine götürmeyi başardılar.

The International, Valve tarafından geliştirilen popüler MOBA oyunu Dota 2'nin yıllık olarak düzenlediği bir turnuva. Bu yıl dünyadaki en iyi 18 takımın katıldığı turnuvada ödül havuzu 24 milyon dolardan fazla. Ödül havuzu ile e-sports turnuvaları arasında en fazla para veren turnuva olarak biliniyor.

Kaynak: spin.ph


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık