OFPOF

Dota 2 Oyununda Artık Yapay Zeka En İyi Oyuncuları Bile Yenebiliyor

-
100
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dota 2 Oyununda Artık Yapay Zeka En İyi Oyuncuları Bile Yenebiliyor
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Popüler MOBA oyunu Dota 2, The International 2017 turnuvası sırasında ilginç bir olaya tanıklık etti.

Yapay zeka teknolojisi günümüzde giderek yaygınlaşmaya başladı. Özellikle tarihi Go isimli masa oyununda bilgisayatlar insanları yenmeyi başardı. Artık çok oyunculu video oyunlarında da yapay zeka kendisini göstermeye başladı. Elon Musk tarafından desteklenen OpenAI motoru, ABD'de düzenlenen dünya şampiyonası sırasında en iyi Dota 2 oyuncularını bile yenmeyi başardı.

Yapay zeka, en iyi üç Dota 2 oyuncusu ile karşılaştı ve hepsine karşı galip gelmeyi başardı. Oyunu sıfırdan öğrenen ve kendisi ile sürekli oyunu oynayarak en iyi durumları belirleyen yapay zeka teknolojisi insanları şaşırtmayı başardı.

Turnuva sırasında 1vs1 maç yapmak için ünlü Dota 2 oyuncusu Dendi ile karşılaşan OpenAI, ünlü oyuncuyu pes ettirmeyi başardı. İki tarafında haritanın orta kulvarından gittiği maçta iki oyuncu da Shadow Fiend karakterini kullandı. Rakibini 10 dakika içerisinde 2 kez öldürmeyi başaranın veya rakibin kulesini yıkanın kazanacağı oyun türünde 10 dakika dolduktan sonra kimse galip gelmediyse oyunun galibi en çok yaratık öldürmeyi başaran oluyor. İlk karşılaşmada Dendi bir süre dayanmayı başarsa da rakibinin karşısında karakterinin iki kez ölmesi üzerine kaybetti. İkinci karşılaşmada ise oyunun başlarında karakterinin ölmesi üzerine ünlü oyuncu yapay zekayı yenemeyeceğini anladı ve "gg" yazarak oyunu sonlandırdı.

Kaynak: www.techradar.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık