OFPOF

Dead Cells Geliştiricisi Steve Filby Açıklamalarda Bulundu

-
60
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Dead Cells Geliştiricisi Steve Filby Açıklamalarda Bulundu
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Çıkış gününden bu yana genel olarak olumlu puan alan Dead Cells için geliştirici Steve Filby bazı noktalar için açıklamalar yaptı.

Dead Cells kötü niyetli, metroidvania aksiyon platform video oyunudur. ''Sahiplerini geçmiş 2'nci ruh-lite savaşında geçebileceğini varsayarak, genişleyen ve değişen bir kale keşfedeceksin. Kontrol noktası yok. Öldür, öl, öğren, tekrarla.'' lansman metni ile 10 Mayıs 2017 tarihinde piyasaya sürülen Dead Cells Motion Twin firması tarafından geliştirilmiş ve sadece Microsoft Windows platformunda oynanıyor. Hem oyun mağazalarında hem de online oyun indirme sayfalarında yer alan Dead Cells genel olarak olumlu puan almayı başarmış durumda.

Steam üzerinde 6 binden fazla değerlendirmeye tabii tutulan Dead Cells, Aksiyon, Bağımsız Yapımcı, Erken Erişim türleri kategorilerinde kendine yer buluyor.

Yalnızca kule savunma yönlerinde sıkıntılar ve sorunlar tespit edilen oyun için bazı önerilerde de bulunuldu.

Gamasutra'nın bir makalesinde üretici Steve Filby ise bu eleştirilere uzun uzun cevap verdi ve geliştirme süreçlerinden bahsetti. Motion Twin ile de şu sözleri sarf etti; “Motion Twin, daha fazla canavar ve yakın dövüş silahları gibi eylem platformcularına yönelik daha fazla şey yaratan bir şeyler oluşturmaya çalıştık.''

Filby, "Bir Karanlık Ruh veya klasik bir RPG oyunu yaparak tek bir silahla öldürüp biriktirmekle" ilgili olmadığını söyledi. ''Bunun yerine amacımız, çok sayıda silahın tatmin edici olmasını sağlamaktı.” dedi.

Kaynak: www.pcgamer.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık