OFPOF

Daha İyi Sağlık İçin Daha Fazla Video Oyunu Oynayın

-
106
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Daha İyi Sağlık İçin Daha Fazla Video Oyunu Oynayın
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Araştırma raporlarına göre, video oyunları beynin işlevselliğini daha iyi hale getirebiliyor ve fiziksel olarak fit olmayı sağlıyor.

video oyunları oynamanın insanları tembel hale getirdiği ve onları fiziksel aktiviteden uzaklaştırdığı fikri biraz abartılı. Son yıllardaki araştırmalar, video oyunları oynamanın da çeşitli sağlık yararları olduğunu göstermekte. Dikkati arttırabilir, bilişsel becerileri geliştirebilir ve ayrıca fiziksel olarak da fayda sağlayabilirler.

Video oyunlarının yetişkinler tarafından oynanma oranı giderek arttı. Bir Alman pazar araştırması ve istatistik şirketi olan Statista'ya göre, oyuncuların ortalama yaşı 35 bulundu. Akıllı telefonlar, birçok insan için oyunlara erişmeyi kolaylaştırdı. Bir dizüstü bilgisayar veya bir TV ekranıyla çalışan bir konsolun aksine, taşınmalarının daha kolay olması bunda etkili oldu. Ayrıca boş zamanları olduğu zaman oyun oynamayı seven gündelik oyuncular kavramının oluşmasına neden oldu.

İspanya'daki Katalonya Açık Üniversitesi'nden araştırmacılar, video oyunlarının insan beyninin işleyişi ve yapısı üzerindeki etkisi hakkında önceki 116 çalışmayı inceledi. Haziran 2017'de yayınlanan bulguları, oyuncularda dikkati ilgilendiren beyin bölgelerinin zorlu görevlerde dikkati sürdürmesi için daha etkili olduğunu gösterdi.

Kaynak: livemint.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık