OFPOF

Blizzard, Overwatch İçin Tüm Avustralya'dan Özür Diledi

-
66
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Blizzard, Overwatch İçin Tüm Avustralya'dan Özür Diledi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Overwatch yanlış terim kullanımı yüzünden kültürel yetersizlikle suçlanmıştı.

Overwatch oyun müdürü Jeff Kaplan, yeni Junkertown haritasıyla ilgili olarak algılanan "kültürel yetersizlik" üzerine Avustralya için tüm ülkeden özür dilediğini bildirdi. Sebebiyse ilginç... Harita Avustralya'da bulunuyordu ve Avustralya sürümünde "take-away" yerine "take-out" Amerikan terimini kullanan bir işaret vardı.

Kaplan, Reddit'e bu hataları için üzgün olduğunu söyleyerek yanıt verdi ve gelecekteki bir düzeltme eki ile düzelteceğine dair söz verdi. "Avustralya'nın tüm ülkesine doğrudan özür sunmak isterim, lütfen kültürel duyarsızluğımızı affedin, bunu yaklaşan bir yamada düzelteceğiz. Ayrıca Muselk tarafından, kahvelerimin de çok büyük olduğu söylendi. Öğreniyoruz ve burada deniyoruz... " şeklinde belirten Kaplan'ın duyarlı olması Avustralyalı oyuncuları sevindirdi.

Kotaku'nun belirttiği gibi, bu, bir miktar tartışmayı toplayan yeni Junkertown haritasının tek unsuru değil. Haritanın duyuru üstü römorku  "arazimizi alıp makinelere verebileceklerini düşünüyorlar" diyen bir seslendirme var.

Blizzard, Avustralya'nın yerli gruplarla ilgili tartışmalı geçmişi ışığında "arazilerini alabileceklerini düşündükleri" gerekçesiyle de sosyal medyada bir miktar gerilim yaratmıştı.

Oyunu severler için Gamescom'da 23 Ağustos'ta açılacak olan yeni bir Overwatch animasyonlu kısa filminin de yolda olduğunu belirtelim.

Kaynak: gamespot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık