OFPOF

Avustralya Yeşiller Partisi, Video Oyun Geliştirme Konusunda 4 Milyon Dolar Vermeyi Planlamakta

-
39
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Avustralya Yeşiller Partisi, Video Oyun Geliştirme Konusunda 4 Milyon Dolar Vermeyi Planlamakta
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Avustralya Yeşiller Partisi, "Level Up WA" başlıklı planıyla Batı Avustralya eyaletinde video oyun geliştirmek için 4 milyon dolar vermeyi planlıyor.

Avustralya Yeşiller Partisi bugün, Avustralya İnteraktif oyun Fonu'nun (AIGF) geliştirilmiş bir versiyonu ile Batı Avustralya eyaletinde video oyun geliştirmeye 4 milyon dolarlık bir katkı vermeyi planladığını açıkladı. "Level Up WA" başlıklı plan, Batı Avustralya'da 11 Mart Cumartesi günü devlet seçimine girmeye hazırlanırken genel olarak duyurulacak.

Plan kabul edilirse, önerilen tutar 4 yıllık bir süre boyunca verilecek. Bununla beraber küçük ve bağımsız kalkınma stüdyolarının devam eden işletme masraflarını da yardımcı olacak.

Greens Communications sözcüsü ve Batı Avustralya Senatörü Scott Ludlum, bir basın açıklaması yaparak "Ortalama bir Avustralyalı oyuncu sıradan bir Avustralyalı'dan ayırt edilemez, bunlar bir ve aynı. Video oyun endüstrisi dünyadaki en hızlı büyüyen eğlence endüstrisidir. Mobil oyunların büyük başarısı ve ortaya çıkan VR teknolojisi, sektör için büyük fırsatlar sundu ve sadece birkaç önemli ölçütle Batı Avustralya'da gerçekleştirilen bu çalışmanın önemli bir bölümünü gördük." dedi.

Senatör Ludlum, Avustralya gibi diğer ülkelerde, oyun geliştirme için olumlu girişimlerin örnekleri olarak Yeşiller'in Batı Avustralya'da tekrarlanmasını umduğu bir Dizi plana dikkat çekti.

Gösterilen örnekler şunlardı: "Kısmen Victoria Hükümeti tarafından finanse edilen Melbourne'daki Arcade ortak çalışma alanı; mevcut Queensland programına benzer düşük faizli veya sıfır faizli kredili hibeler, mevcut Viktorya dönemi planına benzer şekilde, kalkınmanın ilk aşamasında ücret ödemek için "canlı maaş" hibe programı ve oyun yapımcıları için pazarlama yardımı fonu ile birlikte bu sayede, eyaletler arası ve denizaşırı ülkelerde çalışmalarını sergilemek üzere seyahat etmelerini sağlıyor."

Kaynak: gamespot.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık