OFPOF

Analistler Sonraki PlayStation Oyun Konsolunun 2018'de Geleceğini Tahmin Ediyorlar

-
101
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Analistler Sonraki PlayStation Oyun Konsolunun 2018'de Geleceğini Tahmin Ediyorlar
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Xbox Scorpio'nun ortaya çıkması ile birlikte Sony'nin atacağı adım merakla bekleniyor ve her geçen gün yeni haberler geliyor.

Project Scorpio'nun duyurulması ile birlikte pek çok oyun konsolu hayranı heyecanla en yeni PlayStation konsolunun, belki de PlayStation 5 olarak adlandırılacak bir konsolun gelmesini bekliyorlar. Macquarie Capital Securities'te çalışan bir analist olan Damian Thong Sony'nin beklenen yeni nesil oyun konsolunun gelecek sene içerisinde duyurulacağını düşünüyor.

Eğer Damian Thong haklıysa oyuncuların yeni konsol için bir buçuk yıldan daha kısa bir süre beklemeleri gerekecek. Analist tahminlerinin her zaman gerçekleşmeyeceği söylense de, Wall Street Journal PS4 Pro ve Slim versiyonlarının geleceğini doğru tahmin eden bir analist olduğunu söyleyerek oyun konsolu hayranlarını bir nebze de olsa rahatlatmayı başardı. Tabii ki yapılan bu tahmin içerisinde mümkün bir gerçeklik payı da tutuyor, ancak Sony'nin herhangi bir şeyi yakın zamanda resmiyete kavuşturmayacağı söyleniyor. Sony'nin hayranlarını ne kadar süre bekleteceği konusunda herhangi bir fikir yok, ancak PlayStation 4 oyun konsolu duyurulduktan 9 ay sonra satışa çıktı ve PlayStation 4 Pro ise satışa sunulmadan 2 ay önce duyurulmuştu.

Konsolların arasındaki rekabet her ne kadar kızışmış olsa da PlayStation, Microsoft'un Project Scorpio hamlesinden sonra bir süre daha bekleyecek gibi görünüyor. Bu bekleme süresi PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro satışlarını olumlu yönde etkileyebilir. Henüz yeni çıkacak konsol ile ilgili bir şey söylemek çok erken, ancak analistlerin yaptığı yorumlar insanların içindeki heyecanın giderek artmasına sebep oluyor.

Kaynak: cogconnected.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık