OFPOF

AMD Radeon’dan Ayrılan Raja Koduri Beklendiği Üzere Intel’e Geçiş Yaptı

-
81
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
AMD Radeon’dan Ayrılan Raja Koduri Beklendiği Üzere Intel’e Geçiş Yaptı
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

AMD Radeon eski patronu Raja Koduri, Intel'e entegre ve 'ayrık' grafikler üzerinde çalışmaya başladı.

Raja'nın AMD'den ayrıldığının duyurusu, Intel'den Raja'nın yeni kurulan Core and Visual Computing Group'un baş mimarı ve kıdemli başkanı olacağına dair iddiaları da beraberinde getirmişti ve beklendiği gibi de oldu.

Intel, geleneksel olarak üst düzey grafik pazarında pek fazla yere sahip olmadığı için ilginç bir hareket sağladı ancak GPU, AI ve hesaplama gibi diğer alanlara kadar uzanırken, Raja'nın Intel'deki yeni rolünün eski rolü gibi çok ses getirmesi bekleniyor.

Duyuruda, Raja'nın "geniş bilgi işlem segmentleri için üst düzey ayrık grafik çözümleri ile Intel'in PC pazarı için entegre grafikteki lider konumunu genişleteceği" açıklandı.

Intel, entegre grafik çözümüne ek olarak, Intel'in x86 türevli Xeon Phi ürünlerine (örn. Knights Corner, Knights Landing, Knights Hill and Mill) sahip olduğu gibi, GPU benzeri ürünlerden de tamamen uzak değildir. Üst düzey AI'da rekabet edip piyasaları Nvidia'nın Tesla hattına doğrudan rakip olarak pazarlarlar ve Xeon Phi, dünyadaki en hızlı kurulumların bazılarında bulunur.

Duyuruya ise şu şekilde devam edildi; ”Bilgisayar ve grafik yeteneklerimizi agresif bir şekilde genişletmek, güçlü ve geniş bir şekilde farklılaşmış IP temelimizi oluşturmak için heyecan verici planlarımız var. Raja, Core ve Visual Computing Grubumuzun başında yer alarak, eşsiz yetenek portföyü, hesaplama ve grafiklerle lider olma ve sonuç olarak da veri devriminin itici gücü olma stratejimizi geliştiriyoruz.”

Kaynak: www.pcgamer.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık