OFPOF

ABD'de Xbox One Oyun Konsolu Artık Satılmayacak

-
74
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
ABD'de Xbox One Oyun Konsolu Artık Satılmayacak
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Yazılım devi Microsoft, orijinal Xbox One ürününün ABD'de satışını durdurdu.

Orijinal Xbox One, Microsoft stoklarında "tükendi" olarak listeleniyor ve Xbox sistemleri aramalarında artık görünmüyor.

Microsoft orijinal Xbox One konsolunu yaklaşık dört yıl önce tanıtmıştı. Kasım 2013'te başlatılan konsolun orijinal hali nihayetinde emekli olmuş gibi görünüyor.

Orijinal Xbox One, bir VCR ünitesine benziyordu. Yazılım devi daha iyi donanımı hedef aldı ve Xbox One X'i Haziran ayında, ultra yüksek çözünürlüklü 4K özellikleri ve sıvı soğutma teknolojisine sahip bir işlemci ile bugüne kadarki en güçlü oyun konsolu olduğunu iddia etti.

Microsoft One X konsolunun donanımı, en son rakibi olan Sony PlayStation 4 Pro'ya karşı, altı teraflop GPU ve 12 GB GDDR5 RAM gibi üstün grafik işleme özellikleriyle yarışıyor.

Kısa süre önce Microsoft, yaklaşmakta olan amiral gemisini, Haziran ayında E3 2017'de Xbox One X konsolunu duyurmuştu. Microsoft, bugün başlayarak, Xbox One X: Project Scorpio sürümünün ön siparişlerini 499 dolara başlattı. Konsol 7 Kasım'dan itibaren satışa başlayacak. Proje Scorpio sürümünün sınırlı olduğunu ve Amazon ABD mağazasında zaten satıldığını da aklınızda bulundurun.

Xbox One S, Ağustos 2016'da piyasaya sürülmüştü ve Xbox One konsolunun tonlanmış bir sürümü idi. One S, azaltılmış boyuta sahipken 1 TB depolama alanı ve 4K için yerel destek sunmaktadır. Gerçi Microsoft'un Kinect desteğinden yoksun. Bu özel Xbox One S sürümü için resmi bir ürün sayfası bulunmamakla birlikte, ön rezervasyonlar 21 Ağustos'tan başlamış ve çıkış tarihi 3 Ekim'de gerçekleştirilmiştir.

Kaynak: www.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık