OFPOF

2022'de Düzenlenecek Asya Oyunlarına E-spor Oyunları da Eklendi

-
126
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
2022'de Düzenlenecek Asya Oyunlarına E-spor Oyunları da Eklendi
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Bir süredir tartışılan konu için dünya devi Alibaba olumlu karar alarak e-sporu da etkinliğe alacak.

Çevrimiçi perakende devi Alibaba Perşembe günü yaptığı bir açıklamaya göre Çin'de düzenlecek olan 2022 Asya Oyunları serisine e-spor ekleme kararı üzerine fikirleşme yaparak, tanıtımda önemli bir rol oynayacağı bir olay hakkında şüphe uyandırmıştı diyebiliriz. Pekin Olimpiyat Konseyi (OCA) Pazartesi günü doğudaki Hangzhou kentinde oynanan oyunlar sırasında yeni kategoriyi başlatma kararını almıştı ancak bu kategorinin böylesine büyük bir spor organizasyonuna yakışıp yakışmayacağı tartışılıyordu.

E-spor ya da video oyunları, Asya'nın dört bir yanındaki hayranların, Starcraft ve Legends Ligi gibi sanal savaş alanlarında mücadele eden en üst düzey oyuncuları izlemek için büyük stadyumlar doldurduğu Asya'da son derece popüler. Ancak birçok kişi, etkinliklerin pist ve saha gibi daha geleneksel sporlara odaklanmış bir yarışmaya dahil olup olmadığı sorusunu sordu. Diğerleri, bildirildiğine göre öğrencileri okula gitmelerine veya hatta kendilerini ölüme terk etmelerine yol açan oyunların bağımlılık yapıcı nitelikleri hakkında endişelerini dile getirdi.

Ancak Alisports  bu çalışmaları tanıtmak için OCA ile ortaklık kuracak. Alibaba'nın spor bölümü AFP'ye e-sporun sadece video oyunları olmadığını söyledi. Bunun yerine, "olumlu ve sağlıklı bir spor programı" dedi. Şirket, 2016 yılında düzenlenen dünya Elektronik Spor Oyunları'na ev sahipliği yaptığı web sitesine göre, yaklaşık 200 ülke ve bölgede 60.000'den fazla katılımcıyla e-spor şampiyonasına ev sahipliği yapmıştı. Alisports, yarışmada bir finalist ebeveynlerinden iyi bir şekilde oynamaya ve iyi oynamaya devam ederek destek buldu.

Kaynak: tech.firstpost.com


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık