OFPOF

Web Sayfası En Kolay Şekilde Nasıl Yapılır

-
372
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Web Sayfası En Kolay Şekilde Nasıl Yapılır
268 izlenme
Ofpofer
-

Günümüzde web sayfası yapmak ücretsiz içerik yönetim programları ile kolaylaştı bunun için sizlere kısaca kendi web sayfanızı yapmak için gerekenler

Günümüzde bedava yada inanılmaz fiyatlara web sayfası yaptırmak veya yapmak çok normal tabiki işin profesyonel yanları öğrenilmesi uzun süren ve eğitim istenen karmaşık yapılarda web sitesi teknolojileri var ama önce en temel web sayfası nedir ve nasıl çalışır onlara değinelim.

Teknik açıdan web sayfası nedir sorusunun cevapı : İnternet dediğimiz global ağda yayınlanan elektronik metin ve görseller barındıran bir klasördür. Bir çok kullanıcı web sayfasına girdiğinde gördüğü yazılar ve görsel materyalleriaslında bir metin dosyasının içinde ekranda nerde ve nasıl görüneceğini kotlayan bir arkabilandan haberi yoktur. Kendi web sayfanızı oluştururken bunları yavaş yavaş öğrenecek ve mantığını anladığınızda kullandığınız veya yayınladığınız web sayfalarına çok başka bir açıdan bakabileceksiniz. 

Tabi ki web sayfası yaptıktan sonra web sayfanızı yayınlamak isteceksiniz bunun içinde cözüm çok basit binlerce domain hosting firmasından birinden ortalama 30-60 lira arası bir maliyetle ve hosting sahibi olacaksınız bunun içinde artık ülkemizde bu firmaları aradığınızda sizlere gerekli açıklamayı itina ile yapıyorlar.

 

1. Önce kağıt kalem alın elinize

Önce kağıt kalem alın elinize

Web sayfanızın taslağını oluşturun. Sitede kullanacağınız başlıkları yazın.örneğin Anasayfa,Hakkımızda,Ürünler,İletişim gibi. Anasayfa da olması gerekleri örneğin kampanyalar,harita vs yerlerini belirleyin. Temel bir tasarım oluşturun. Her web sayfası karmaşık planlama gerektirmese de bu işlemi yapmanın mutlaka  faydasını göreceksiniz web sayfası yapma işinizi profesyonellere bırakırsanız bu aldığınız notları onlarda isteyecek.
 

2. Kullanacağınız her şeyi hazırlayın

Kullanacağınız her şeyi hazırlayın

Bir yemek yapaken nasıl tüm malzemeleri mutfakta bulundurmanız lazımsa web sayfası yaprken de kullanacağınız resim,metin video ve animasyonları önceden hazırlamanız işerinizi kolaylaştıracak ve size zaman kazandıracaktır.

3. Wordpress Kurmak ve Çalıştırmak

En çok kullanılan içerik yönetim programlarından wordpress aldığınız domain ve hostinge kurmanız gerekiyor wordpress kendinizde kurabilirsiniz yada hosting satın aldığınız firmadan bunu hazır kurulmuş olarak alabilirsiniz. Wordpress tamamen üçretsiz bir program olmasına ramen hazır tasarımları (tema veya template olarakta geçer) ücretli ve ücretsiz temin edebilirsiniz bu dışında bir çok üçretli veya üçretsiz eklentileri vardır. 

4. Joopla kurulumu ve kurulumu

Joopla bir başka üçretsiz içerik yönetim proframıdır ve ücretli ücretsiz tasarımlar eklentiler modüller sunmaktadır en temel anlamda ihityacınız olan her şey ana kurulumda hazır olarak gelir.

5. Drupal kurulumu ve videolu anlatımı

Drupal daiçerik yönetim programıdır ve kurulumu kullanımı çok kolaydır video kurulumu online anlatmışlar. 

6. Online satış yapmakmı istiyorsunuz işte openCart

Opencart online bir ürünü veya hizmeti satmak istiyorsanız ücretsiz olarak size en temel şekilde ürünlerinizi katagorize edip ürün resim veya videolarını yükleyip internete koymanızı sağlayacak bir yazılımdır. Ücretli ücretsiz bir çok ekletisi ve tasarımı vardır formlarda profesyonel yazılımcılardn uygun ve standat fiyatlara işler yapatırabilirsiniz örneğin sanal kart kurulumunu kendiniz yapamadınız hop formlara girer bir ilan verirsiniz hemen bir kaç kişi size fiyat verir ve referasnlarını sunarlar.

7. Prestashop online alışveriş sitesi programı

Bir online alışveriş yazılımı daha Zengin tasarım kaynakları hızlı çalışması ve bir çok ekstra modülü ile ücretsiz olmasının güzelliği diğer içerik yönetim programları gibi destek ve geliştirilmesi için kalabalık bir toplum tarafından destekleniyor.

8. Magento online satış içerik yönetim ve ön muhasebe programı

Aslında profesyonellerin bile ilk tercihlerinden biri olan Magento kullanımı kolay olsada çok karşık bir programlama yapısına sahip ilk tercihiniz olmasada bile mutlaka denemeniz gerek bir yazılım. Diğer rakiplerine göre çok hızlı çalıştığı söylensede çok kaliteli hostinglerde barıntılması gerektiği yoksa yavaşladığını söyleniyor. 

9. PHP-Nuke nasıl yüklerseniz. Nasıl kurarsınız.

PHP-Nuke Kurulumu tabiki diğer içerik programları gibi kolay ve anlaşılır bir çok video ile hemen öğresiniz. Wordpress ve Joopla gibi olmasada ücretsiz ücretli eklenti tasarım bulmanız çok kolay.

10. Web sayası yapan web sayfaları

Web sayası yapan web sayfaları

teknoloji ilerledikte artık hiç bir tasarım ve programla dili bilmeden de web sayfası yapabileceğiniz web siteleri var en basit şekilde üye olup kendi sitenizi oluşturabileceğiniz bir çok web sayfası var.

Web sayfası yapmaya başladığınızda kaşınıza çıkan zorlukları veya bilmediğiniz bir şey olduğunda internet den araştırmak ve kaynak bulmak çok kolay sadece yapamadığınız bir şey olduğunda videoları izleyin makaleleri okuyun forumlar da konu açın ve paylaşın yüzlerce saat web sayfası eğitimi alsanız bile web sayfası yapmadığınız sürece web sayfası yapmayı öğrenemezsiniz .


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.