OFPOF

Web Sayfası En Kolay Şekilde Nasıl Yapılır

-
259
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Web Sayfası En Kolay Şekilde Nasıl Yapılır
268 izlenme
Ofpofer
-

Günümüzde web sayfası yapmak ücretsiz içerik yönetim programları ile kolaylaştı bunun için sizlere kısaca kendi web sayfanızı yapmak için gerekenler

Günümüzde bedava yada inanılmaz fiyatlara web sayfası yaptırmak veya yapmak çok normal tabiki işin profesyonel yanları öğrenilmesi uzun süren ve eğitim istenen karmaşık yapılarda web sitesi teknolojileri var ama önce en temel web sayfası nedir ve nasıl çalışır onlara değinelim.

Teknik açıdan web sayfası nedir sorusunun cevapı : İnternet dediğimiz global ağda yayınlanan elektronik metin ve görseller barındıran bir klasördür. Bir çok kullanıcı web sayfasına girdiğinde gördüğü yazılar ve görsel materyalleriaslında bir metin dosyasının içinde ekranda nerde ve nasıl görüneceğini kotlayan bir arkabilandan haberi yoktur. Kendi web sayfanızı oluştururken bunları yavaş yavaş öğrenecek ve mantığını anladığınızda kullandığınız veya yayınladığınız web sayfalarına çok başka bir açıdan bakabileceksiniz. 

Tabi ki web sayfası yaptıktan sonra web sayfanızı yayınlamak isteceksiniz bunun içinde cözüm çok basit binlerce domain hosting firmasından birinden ortalama 30-60 lira arası bir maliyetle ve hosting sahibi olacaksınız bunun içinde artık ülkemizde bu firmaları aradığınızda sizlere gerekli açıklamayı itina ile yapıyorlar.

 

1. Önce kağıt kalem alın elinize

Önce kağıt kalem alın elinize

Web sayfanızın taslağını oluşturun. Sitede kullanacağınız başlıkları yazın.örneğin Anasayfa,Hakkımızda,Ürünler,İletişim gibi. Anasayfa da olması gerekleri örneğin kampanyalar,harita vs yerlerini belirleyin. Temel bir tasarım oluşturun. Her web sayfası karmaşık planlama gerektirmese de bu işlemi yapmanın mutlaka  faydasını göreceksiniz web sayfası yapma işinizi profesyonellere bırakırsanız bu aldığınız notları onlarda isteyecek.
 

Web sayfası yapmaya başladığınızda kaşınıza çıkan zorlukları veya bilmediğiniz bir şey olduğunda internet den araştırmak ve kaynak bulmak çok kolay sadece yapamadığınız bir şey olduğunda videoları izleyin makaleleri okuyun forumlar da konu açın ve paylaşın yüzlerce saat web sayfası eğitimi alsanız bile web sayfası yapmadığınız sürece web sayfası yapmayı öğrenemezsiniz .

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.