OFPOF

Olumlama (Afirmasyon) Nasıl Yapılır?

-
1.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Olumlama (Afirmasyon) Nasıl Yapılır?
923 izlenme
Ofpofer
-

Olumlama başka bir deyişle afirmasyon nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır ve hayatımızı ne şekilde değiştirir?

 Olumlama; olmasını istediğimiz bir durum için bilinçaltımıza sistemli olarak gönderdiğimiz pozitif mesajlardır. Bilinçaltımıza yerleşmiş negatif düşüncelerin pozitif düşüncelerle yer değiştirilmesi tekniğidir. Gün içinde istemeden de olsa olumlu cümleler kullanırız ve malesef bilinçaltımız bunu kaydeder. Doğru ya da yanlış, bizim için iyi ya da kötü olduğunu sorgulamadan kabullenir ve ona göre hareket eder. Geçmişle ilgili herşeyi tüm ince ayrıntısına kadar hatırlar. Yani beynimizin arşiv kısmıdır diyebiliriz. Doğduğumuz günden itibaren bize öğretilen, söylenen herşey bilinç altında depolanır. O her bilgiyi kabullenir ve tüm hayatımızı buna göre şekillendirir. Akıl yürütmez, biz uyurken bile çalışır ve tekrarla öğrenir. İşte bu yüzden bilinçaltımızdaki olumsuz düşüncelerden mümkün olduğunca sıyrılmalı, yerini olumlu düşüncelerle doldurmalıyız. Öncelikle şu an bulunduğumuz yeri kabullenmek ve bu durumu değiştirmeye niyet etmekle işe başlamalıyız. Sonra ileride konular şeklinde sizinle paylaşacağımız olumlama cümlelerinin yardımıyla bilinçaltı yenilemesine başlayacağız.

                OLUMLAMA İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER...

  1. Olumlama yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli husus; istediğimiz durum gerçekleşmiş gibi davranmaktır. Bilinçaltımızı ancak bu şekilde harekete geçirebiliriz.
  2. Olumlama cümlelerini söylerken zihninizde bir imge yaratın. İmgeleme düşünceden çok daha güçlüdür. Gözünüzü kapatın ve isteğiniz olmuş gibi hayal edin, heyecanlanın ve mutlu olun.
  3. Olumlama cümlelerinizi bir kağıda yazın ve görebileceğiniz her yere koyun. Cüzdanınıza, odanızın duvarına, dolap kapağınıza, telefonunuzun ekranına yani aklınıza gelebilecek her yere.
  4. Bu cümleleri 21 gün boyunca kesintisiz her gün tekrar etmeliyiz. Çünkü bilinçaltı ortalama 21 günde bir düşünceyi kabullenir.
  


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık