OFPOF

Kritik Bir Durumda Hayatınızı Kurtaracak 8 Önemli Bilgi

-
15.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kritik Bir Durumda Hayatınızı Kurtaracak 8 Önemli Bilgi
0 izlenme
Ofpofer
-

Hepimiz insanız ve hepimizin gün içinde başına bu tarz olaylar gelmesi muhtemelen. Peki ne mi yapacağız? Görelim!

1. Telefon bataryası

Telefon bataryası
Doğada bir başınıza kaldıysanız ateş yakmak için telefonunuzun bataryasını kullanabilirsiniz. Bitmiş olsa bile bir bıçak ile deldiğinizde reaksiyona girecek ve kıvılcım atacaktır. 

2. Akıntıda yüzme

Akıntıda yüzme
Rip akıntıları her yıl yüzlerce kişiyi öldürüyor. Kıyıdan uzaklaştığınızı fark ettiyseniz direkt olarak kıyıya yüzmeyin. Akıntı ile birlikte gidin. Hem yorulmaz hem de hızlıca kıyıya ulaşırsınız. 

3. Timsahtan kaçma

Timsahtan kaçma
Timsah gibi sürüngenlerden asla düz olarak kaçmayın. Daima çarpraz koşun. 

4. Denizanası saldırısı

Denizanası saldırısı
Bir denizanası kolunuza yapıştıysa hemen onlardan kurtulun. Bölgeye dokunmayın. Sadece tuzlu su uygulayın. tatlı su kullanmayın. Sonrasında toksinleri çıkarmak için sirke ya da alkol uygulayın. 

5. Yara kapatma

Yara kapatma
Elinizi kestiniz ve yara bandınız yoksa, mikrop kapmasını önlemek için bölgeye bir miktar yapıştırıcı sürebilirsiniz. Sadece çok sağlam yapıştırıcılardan uzak durmalısınız. Yaranın ağzını kapatacak kadar yeterli olacaktır. Yapıştırıcı deriyi bir arada tutacak ve dışarıdan mikrop girmesini önleyecektir. Tabi bu sadece ilk yardıma ulaşılmadığı durumlarda uygulanmalıdır. Yoksa uygulanmamalıdır. 

6. Susadığınızda kar yemeyin

Susadığınızda kar yemeyin
Zorlu koşullarda susadığınızda kar yemek bedeninizi yoracaktır. Vücudunuz kendini ısıtmak için daha çok çaba harcayacak ve enerji kaybedeceksinizdir. Sadece su için.

7. Yanan tencere...

Yanan tencere...
Bu en büyük hatalardan biridir. Yanan tavaya asla su dökmeyin. Bu işleri kötüleştirir. Sadece bol pamuklu bir bez ya da havluyla tavaya kapamaktır. 

8. Büyük nesneleri çıkarmayın!

Büyük nesneleri çıkarmayın!
Vücudunuza batan, ya da giren büyük nesneleri asla çıkartmayın. Her hangi bir damarı kesmiş olan bu nesneler çıkarıldığında kanama başlayacaktır. Hastaneye gidene kadar asla dokunmayın. Bu şekilde saatlerce durabilirsiniz. Fakat çıkardığınızda hayati tehlike başlar. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.