OFPOF

Kpss'ye Girecekler İçin Altın Kurallar

-
485
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kpss'ye Girecekler İçin Altın Kurallar
467 izlenme
Ofpofer
-

Kpss orta öğretim sınavına gireceksiniz fakat matematikle hiç ama hiç aranız yok veya sınava çalışmak hiç size göre değil?

Kpss ortaöğretim-önlisans sınavına girecek arkadaşlara basit ama etkili tüyolar.

Çok Kitap Okumak

Çok Kitap Okumak

Ülkemizde hangi sınava girerseniz girin okuma hızınızın yüksek olması sizi her zaman bir adım öne geçirir. En çok zaman kaybının yarım sayfalık parağraf sorularında olduğunu göz önüne alırsak bu en önemli adımdır. (Hızlı ve dikkatli )

Soru Analiz Kitapçığı

Soru Analiz Kitapçığı

Hangi konudan kaç soru bilmek nokta atışı yapmak için altın kuraldır. Mesela coğrafyada çalışmanız gereken dört veya beş konu vardır.Bütün alanlar için hangi konular olduğunu bilirseniz sadece o konulara yoğunlaşırsınız. Hem dikkatiniz dağılmaz hem de vakit kaybetmezsiniz.(Vurdu gol oldu )

Özet Çıkarmak

Özet Çıkarmak

Analiz yaptınız ve önünüze çalışacağınız konuları çıkardınız. Şimdi bunları zamana yayarak kendi anlayacağınız şekilde özetini çıkarın. Özetin altına motive edici sözler yazabilirsiniz. (Beyin kandırmaca)

Yapışkan Not Kağıtları

Yapışkan Not Kağıtları

Özetlerden sonra -özellikle anlamadığınız- ezberlemek istediğiniz konuları basit maddeler halinde yazın. Özellikle kodlama yöntemi dediğimiz, kelimelerin sadece ilk harfini yazarak ezberleme yöntemi. Bunları çalışma masanızda sağa sola yapıştırın. Sürekli gözünüze çarpacağı için siz farkına varmasanızda aklınızın bi köşesine yerleşir.Özellikle tarihte işe yarar. (Beyin bedava)

Grup Çalışması

Grup Çalışması

Ülkemizde genellikle "Kanka bize gel acayip eğlenecez" diye başlar sonu prizin yanında yer kapmakla biter. Böyle olacaksa en temizi Whatsapp grubu kurmak.Onun dışında herkesin en iyi bildiği konuları anlatacağı bir grup kurmak özellikle yazarak, okuyarak uzun süre çalışmak yerine dersi derste öğrenen arkadaşlar için en ideal yöntemdir. (Party time)

Uyku Düzeni

Uyku Düzeni

Gece uzun saatlere kadar uykusuz kalmak hafıza sorunlarına yol açar. Bu da sınav haftası en son isteyeceğimiz şeydir.

Masa Başına Alışmak

Masa Başına Alışmak

Çalışmaya alışamamış arkadaşların en büyük hatası koltuğa uzanıp ders çalışmalarıdır. Bu şekilde çalışan arkadaşlar sınavda doğal olarak çabuk sıkılır.Bunun sonucunda sınav saatinde sıranın sertliği, sınıfın sessizliği gibi olaylar hemen dikkatinin dağılmasına yol açar.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.