OFPOF

Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Yolları

-
4.6b
Etkileşim
OCN
OCN
OFPOF.com
OCN
OFPOF.com
OCN
OCN
OCN
OFPOF.com
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Karıncalardan Kurtulmanın En Doğal Yolları
0 izlenme
OCN
OCN
OFPOF.com
-

Günümüzde birçok kişinin başını fazlasıyla ağrıtmayı başaran bir hayvan topluluğu var; Karıncalar...

Karıncalar, kurtulması oldukça zor canlılardan biri. Bu nedenle de karıncalardan kurtulma yolları birçok kişinin durmaksızın aradığı bir çözüm olmuştur. Çünkü karıncalar her daim grup halinde hareket eden ve yüzlerce karınca birliklerinden oluşan bir sistem ile yaşamlarını sürdürürler. Bu nedenle de konu karıncalar oldu mu akla gelen ilk sorular, “Karıncayı ne kaçırır?”, “Karıncalardan nasıl kurtulurum?” şeklinde olmaktadır. Karınca istilaları artık baş edilemeyecek bir boyuta geldiyse ya da karıncalar evin bir bölümünü ya da tamamını sarmışsa ilk çözüm olarak evinizi ilaçlatmayı düşünebilirsiniz. Fakat ilaçlatmak hem doğanın harika canlıları olan karıncaların ölümüne sebep olmakta hem de evinizin kokusunu ve kimyasını değiştirerek sizlere zarar verici yan etkiler ortaya çıkarabilmektedir.

Karınca İstilalarının Sebepleri

Karıncalardan kurtulmanın yollarından önce karıncaların evinizi tercih etme sebeplerine göz atarsak ve esas sorunları ortadan kaldırırsak çok daha kesin bir çözümü ulaşabiliriz. Karıncalar esasında evin içindeki bitkilere, ortamdaki neme ve yiyecek kalıntılarına gelmektedir. Ayrıca yiyeceklerin kendileri de karıncaları cezbetmektedir. Karıncalar özellikle şekerli yiyeceklerden hoşlanır. Dışarıda küp şeker ya da birikmiş toz şeker unuttuğunuz zaman karıncaların şekerin başına üşüştüğüne hepimiz şahit olmuşuzdur.

Ayrıca çöp kovalarının açık olması da karıncaları çeken sebeplerden biridir. Bu nedenle çöpleri ev içinde uzun süre tutmamalı ve çöp kovalarının kapaklarını kapatmamız gerekir. Örneğin bundan sonra; evlerimizi düzenli bir şekilde temizleyerek kırıntıları yok etmeliyiz.
Banyo ve mutfak gibi yerlerin sulu ve nemli olması sebebiyle karıncaların bu yerleri tercih ettiği bilinmektedir. Bu nedenle evimizi her daim havalandırmamız gerekir. Aksi takdirde karıncalar bu tür yerlere yuva yapmaktadır. Bitkiler evin dış duvarlarının iç tarafında olduklarında neme davetiye çıkartırlar. Bu nedenle de bitkileri arada bir dışarıya çıkarmalı ve hava aldırmamız gerekir.

Bununla birlikte evcil hayvanların yemek kaplarını temiz tutmak, mısır gevreklerini ve kuru köpek ve kedi mamalarını kendi kutularında tutmak yerine ağzı iyice kapatılmış olan kutularda saklamak gerekir. Karıncaları öldürecek yöntemleri tercih etmek yerine onları uzaklaştıracak doğal yöntemleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Gelin karıncalardan nasıl kurtulabiliriz bir bakalım. 

Evdeki Karıncalardan Nasıl Kurtulunur?

Karınca neye gelmez diyorsanız bunun için size sunabileceğimiz birçok farklı doğal yol bulunmaktadır. Bu sebeple işe yarayan tüm karıncalardan kurtulma yollarını farklı başlıklar altında ele alacağız.

1. Sirke

1. Sirke

Karıncayı ne kaçırır diye merak ediyorsanız aklınıza ilk gelmesi gereken şeylerden biri de sirkedir. Bu yol ile birlikte 1/3 oranında su ile karıştırmış olduğunuz sirkeyi karıncaların size sorun yaşattığı bölgeye püskürtebilirsiniz. Karıncalar, sirkenin kokusundan hiç haz etmediği için bu sayede karıncaları mutfak tezgahlarından, mutfak masasından, bulaşıkları kuruttuğunuz yerden uzak tutabilirsiniz. Bahsi geçen yerleri karıncalardan uzak tutmak için sirkeli suyla silmeniz halinde karıncaların geriye dönüş için bırakmış olduğu izlerden de kurtulmuş olursunuz.

2. Boraks

2. Boraks

Boğaz ve ağız için müsekkin ve antiseptik olarak kullanılan boraks, karıncalardan kurtulmanın yolları arasında oldukça etkili bir silah olarak yer almaktadır. Karıncaların iskelet yapısına ve sindirim sistemlerine zarar eren boraksı şekerli suyun içine atarak karıştırdıktan sonra karıncaların görüldüğü yerlere bu karışımı yerleştirerek karıncalardan kurtulabilirsiniz. Bu yol karıncaların ölmesine sebep olacağı için yazımızın devamında yer alan daha insancıl yolları kullanabilirsiniz.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.