OFPOF

Etkili Sunum İçin 10-20-30 Tekniği

-
456
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Etkili Sunum İçin 10-20-30 Tekniği
431 izlenme
-

Etkili sunum yapabilmek için Guy Kawasaki 10-20-30 tekniğini öneriyor. Peki 10-20-30 nedir?

İş hayatından okul hayatına sunumlar ayrılmaz bir parçamız olmuş durumda. Aktarmak istediklerimizi en etkili şekilde iletmek için ise PowerPoint sunumlarını etkili şekilde, dinleyini sıkmadan, en kısa yoldan anlatarak yapmamız yararımıza oluyor. 

Kalabalığa hitap etmek çoğu kişi için oldukça zor oluyor; üstüne bir de etkili sunum hazırlama telaşı eklenince sunumlar işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Peki bir sunumu nasıl hazırlamalıyız? Biz sizlere etkili sunum için birkaç püf noktası aktaralım; size sadece heyecanınızı bastırmak kalsın.

Kitlenizi ve Konunuzu Belirleyin

Kitlenizi ve Konunuzu Belirleyin

Sunumunuzu dinleyecek kitleyi belirleyin. Dinleyici kitleniz konunuzla paralellik gösterir. Hangi meslek grubuna, hangi yaş grubuna sunum yapacağınızı ve dinleyicilerin bilgi düzeylerini bilmeniz size sunum öncesinde yardım edecektir. Konunuzla ilgili güncel bilgiler toplayın ve bolca değişik kaynaktan faydalanın. 

Sunum Dinleyici İçindir

Sunum Dinleyici İçindir

Kendinizi dinleyici yerine koyarak sunumuzu hazırlayın. “Bu konu, bu sunum şekli benim ilgimi çeker mi?” ya da “Ben bu sunumu anlar mıydım?” şeklindeki sorularla sunumunuzu dışarıdan bakan bir gözle değerlendirin. Eğer cevabınız ‘hayır’ ise sunumunuzu gözden geçirin.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.