OFPOF

Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?

-
447
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?
656 izlenme
Ofpofer
-

Evde kolayca hazırlayacağınız bir tarifle birbirinden renkli kurabiyeler hazırlayabilirsiniz.

Nerde o eski anne kurabiyeleri? 

Eskiden annemizin hazırladıkları mis kokulu kurabiyelere serpiştirdiği pudra şekeri veya Hindistancevizi bizi Mutlu ederdi. Artık öyle değil. Herkeste bir sunum derdi. Nasıl daha çok göze hitap edilebilir derdi. Kabul etmek lazım ki her şey bir anda olmuyor. Evet görüntüsü muhteşem kurabiyeler hazırlayabiliyorsunuz ama tadı asla anne kurabiyeleri gibi olmuyor. Olsun güzel görünsün gözüm doysun diyorsanız ne ala fakat biz birazda tadı ile mideler bayram etsin istedik ve sizler için bu tarifi hazırladık.

Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?

güzel olan her şeyin yolu yumurtadan geçer elbette. Bizim tarifimiz de yumurta ile başlıyor.
 Mümkünse oda sıcaklığında 1 adet yumurta
 220 ml. Pudra şekeri
 150 ml. Oda sıcaklığında katı yağ
  1 çorba kaşığı süt
 1 çorba kaşığı zeytinyağı 
  Alabildiği kadar un 
 1 tatlı kaşığı toz tarçın

Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?

Tarçın sevmeyenler varsa kullanmayabilirler ama tarçın aroması kurabiyeye lezzet ekler. Özellikle fırından ilk çıktığı anlarda mis gibi tarçın kokusu ne kadar lezzetli bir kurabiye yiyeceğinizin habercisidir.

Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?

Birinci sır tarifte yazılan her şeyin (un hariç) aynı anda karışım kasesine eklenmesidir. Karışım iyice karıştırıldıktan sonra alabildiğince un ilave edilir. Kıvamını aldığında ihtiyacınız olan bir tahta merdane yardımı ile bu hamuru açabileceğiniz temiz kuru ve üzerine un serpiştirilmiş bir alandır. Çarşıda kolayca bulabilabileceğiniz kurabiye kalıpları yardımı ile açtığınız hamurdan dilediğiniz şekilde kurabiyeler çıkartınız.

Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?

Yağlı kağıt ile hazırladığınız tepsinize kurabiyelerinizi güzelce yerleştiriniz. Fırınınızı turbo ayarda değil normal ayarda 150 derecede ısıtmaya başlayınız. Kurabiyeler tepside ki yerlerini aldığında önceden ısıttığınız fırında 17 dakika pişiriniz. Ve soğuması için çıkartınız.

Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?

En eğlenceli kışıma geçelim. Burda ihtiyacımız olan malzemeler şeker hamuru, bal ve nişasta. Tercihen mermer bir yüzeyde ama eğer mermer bir yüzeyiniz yoksa plastik bit mat yardımı gerekebilir. İlk önce paketten çıkardığımız sert şeker hamurunu elimizde ısıtarak yumuşatıyoruz.

Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?

Sonrasında mermer yüzeye ya da plastik. Mac'imize biraz nişasta serpip merdane yardımı ile şeker hamurumuzu açıyoruz. Silikon merdaneler şeker hamuru açmakta daha çok işe yarar. Burda sırrımız şeker hamurunu ne çok ince ne çok kalın açmamızdır. Açtığımız şeker hamurundan kurabiyelerimizi hazırladığımız kalıpların yardımı ile şekiller alıyoruz. 

Bir mutfak fırçası yardımı ile soğumuş kurabiyelerimizin üzerine bal sürüp hazırladığımız şeker hamuru parçalarını düzgünce yerleştiriyoruz.

Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?

Geriye kalan süslemeler tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Burda da bir sır vermeliyiz ki o da şudur. Şeker hamuru kurabiyeye bal ile,şeker hamuru şeker hamuruna su ile yapışır.

Butik Kurabiye Nasıl Yapılır?

Şimdi siz de misafirlerinize,çocuklarınıza,eşinize güzel kurabiyeler hazırlayarak hem göze hem mideye hem kalbe hitap edebilirsiniz. Butik kurabiye artık nişan ve kına gecelerinin de vazgeçilmezi olduğundan bunu bir iş haline bile dönüştürebilirsiniz. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.