OFPOF

Bilgisayarınızı Virüslerden Basitçe Nasıl Korursunuz?

-
562
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Bilgisayarınızı Virüslerden Basitçe Nasıl Korursunuz?
505 izlenme
Ofpofer
-

İnternet bir okyanus ve bu okyanusta birçok köpek balığı var. Peki bu köpek balıklarının bize saldırmasını nasıl önleriz? Çok basit...

İnternet hayatımızda nerdeyse bütün işlerimizi hallettiğimiz bir sistem ve bu sistemde bize zarar vermeye çalışan birtakım insanlar mevcut. Kendimizi üç adımda basitçe koruma altına alabiliriz.

1. Anti-Virüs Programları

En basit ve etkili yol olan anti-virüs programları korunma basamaklarımızın ilki. Birçok anti-virüs programı mevcut piyasada ama sadece birkaç program gerçekten etkili ve bilgisayarınıza daha merhametli.

1. Avira Antivir
Avira bedava bir program olup virüslere karşı %99-98 oranında bir tespit yeteneği vardır piyasada bulunan diğer ücretsiz programların aksine bilgisayarınızı yormaz.

2. Eset Nod-32
Eset güçlü ve lisans anahtarı kolay bulunan bir anti-virüs programıdır oyun modu ve mantıksal tarama sistemi ile birçok istenmeyen yazılımı tespit edip bilgisayarınızdan kaldırır.

2. Temizlik Programları 

İnternet üzerinde dolaştıktan sonra tarayıcınızı kapatsanız bile bilgisayarınızda birçok veri depolanır ve gizlilik açığı oluşturur bu verileri temizliyip iz bırakmamanızı sağlamak için önerebileceğim tek bir program var;

CCleaner

Ccleaner kullanımı basit arayüzü sade ve bilgisayarınızın hızını etkilemeyecek bir program. Bu program sayesinde tarayıcınızı kapattıktan sonra arkanızda iz bırakmayacaksınız.

3. Vpn Programları

VPN'ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN'ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından da kurtarırlar. VPN'lerle bağlantınız şifreli olduğundan, gönderdiğiniz ve aldığınız tüm veriler şifrelendiğinden, hareketleriniz izlenemez.

Başlıca Vpn Programları 

1. CyberGhost

2. Hotspot Shield

3. Express Vpn

Uyarı: Hiçbir zaman tam güvenlik diye bir şey yoktur. Pentagon'un 15 yaşındaki bir çocuk tarafından hacklenmesi bu olayı gayet güzel açıklıyor...


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık