OFPOF

Akademik Özgeçmiş Örnekleri

-
3.1b
Etkileşim
CV Platformu
CV Platformu
CV Platformu
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Akademik Özgeçmiş Örnekleri
17.825 izlenme
CV Platformu
-

Üniversite, yüksekokul, araştırma merkezi gibi kurumlardaki iş ilanlarına başvuracak kişilerin işe başvuru için kullanacağı bir özgeçmiş türüdür.

Akademik Özgeçmiş, genellikle bilim dünyası, üniversite, yüksekokul, enstitü, araştırma merkezi, düşünce kuruluşu gibi kurumlarda kullanılan bir özgeçmiş çeşididir. Bu özgeçmiş türünü, üniversite, enstitü, yüksekokul gibi kurumlarda çalışmak isteyen öğretim görevlileri, araştırma görevlileri, asistanlar, okutmanlar tercih etmelidir. Akademik kariyer yapmak isteyen kişilerin kullanacağı bir özgeçmiştir. Bu CV türü kendine has bilgiler içerir. Örneğin: Aldığı eğitimler, başarıları, çalıştığı projeler, yazdığı makaleler, kitaplar, yazdığı tezler, tezlerin konusu, dereceleri, tez danışmanları, verdiği dersler, üniversitedeki idari ve akademik görevleri, üye olduğu mesleki birlikler, sivil toplum kuruluşları gibi bilgiler yer alır. Sunum yapmak üzere katıldığı, kongreler, konferanslar, sempozyumlar, seminerler. Yabancı dil bilginiz, bunların dereceleri. İlgilendiğiniz araştırma konuları bu özgeçmişin bir parçasıdır. Doğru bir başvuru yapabilmek için Akademik Özgeçmiş örneklerini incelemeniz tavsiye edilir.

Akademik birikim gerektiren pozisyonlara Akademik Özgeçmişle başvurun

Bu çalışma alanlarından birini hedefleyen bir kişi Akademik Özgeçmiş dışında bir özgeçmiş çeşidi hazırlarsa kendi şansını zorlamış ve amatör bir görüntü vermiş olur. Çünkü Akademik Özgeçmiş dışındaki bir CV türünde kendini yeterince iyi ifade edememiş olur. Dolayısı ile iş görüşmesi yapacak olan ilgili üniversite, enstitü, araştırma merkezi, düşünce kuruluşu gibi kurumun işe alma yetkilisi bu hatayı çabuk fark eder. Akademik çalışmaların olduğu bir kurumda akademik çalışmalar yapacak birisinin Akademik Özgeçmiş hazırlaması beklenir. İyi bir başvuru yapmak ve doğru bir Akademik Özgeçmiş hazırlamak için Akademik Özgeçmiş örneklerini detaylıca incelemekte fayda vardır. Fakat bu kurumlarda akademik bir pozisyonda değil de idari bir pozisyonda çalışacak olursanız Akademik Özgeçmiş hazırlamanıza gerek yoktur. Kronolojik bir CV ile o işe başvuru yapabilirsiniz.

Akademik Özgeçmişte dikkat edeceğiniz hususlar

İyi bir Akademik Özgeçmiş oluşturmak için dikkat etmeniz gereken bazı genel hususlar vardır: Birçok Akademik Özgeçmiş örneğini inceleyiniz. Hazırladığınız Akademik Özgeçmişi tekrar tekrar kontrol edin. Akademik Özgeçmiş sizi en iyi şekilde ifade ve temsil ediyor mu? Tasarımında bir kusur var mı? Yazım yanlışı ve imla hatalarının iyice kontrol edilmesi gerekir. Özetlemek gerekirse, Akademik Özgeçmiş çeşidi: Almış olduğunuz eğitimin, akademik anlamdaki deneyimlerinizin, bilim ve eğitim dünyasındaki başarılarınızın özetini gösteren bir CV türüdür. Bir akademik kuruma başvururken herhangi bir kuruma başvuru yapar gibi başvuru yapılmamalıdır. Çünkü böyle bir durumda CV’niz ilgili kurum tarafından değerlendirilmeye alınmaz.

Akademik Özgeçmiş Örnekleri-di73cj05zq

Akademik Özgeçmiş örneklerini cvlogin'den indirebilirsiniz.

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık