OFPOF

Zaman Ne Çabuk Geçiyor Değil Mi? Çocukluğumuzun Şarkılarına Biz Göz Atalım

-
702
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Zaman Ne Çabuk Geçiyor Değil Mi? Çocukluğumuzun Şarkılarına Biz Göz Atalım
607 izlenme
Ofpofer
-

90'lı Yıllarda hızlı bir akım haline dönüşen ve şimdilerde 30'lu yaşlarını yaşayanların vay be diyeceği geçmişe yapılan bir müzik yolculuğu.

Şimdilerde 30'lu yaşlarını yaşayanların 90'lı yıllarda bir anda karşılarına çıkan pop müzik furyasıyla karşılaşmaları bünyelerinde bazı olumsuzluklara sebep oldu. Acıların çocuğu emrahı izlerken hayatın acılardan ibaret olmadığını öğreten Tarkan abimiz, Yonca ablamız oldu. Bir anda TRT'de sık sık yayınlanan İZEL-ÇELİK-ERCAN üçlüsünden, İlhan İREM'den yeni jenerasyona geçiş yapınca yaz sabahı güneş görmüş arizona kertenkelesi gibi kalakalmıştık. Şimdiki nesil anlamaz ama biz eski günleri bi yaad edelim istedim.

1. Yonca Ablamız- Aboneyim

Yonca evcimik daha eskilerde Hababam sınıfı, Deve Kuşu Kabere gibi bir geçmişi olmasına rağmen, yaşını hiç çaktırmamış, hatta çılgın bediş diye bir dizide liseli bir kızı bile canlandırmıştır. Zaten dansçı olduğu için kliplerinde yaptığı kareografiler baya göz doldurmuştu. (rezil olmıyım diye Kareografiyi internetten baktım da yazdım) Şimdilerde ne yaptığını pek bilmiyorum. 

2. Mansur Ark-İnadı Bırak

O zamanlar ne dediğini anlamak biraz zor oluyordu, sonra naptı etti hiç haberimiz yok.

3. Demet SAĞIROĞLU-Kınalı BEBEK

Bu şarkıyı dinledikçe halen içime bi kasvet oturur. 

4. Yeşim Salkım-Deli Mavi

5. Gülşen-Gel Çarem

Hala güzel kadın...Bu klip yüzünden okulu bırakıp inşaatta çalışmaya başlayan arkadaşlarım oldu benim.

6. Burak KUT-Bebeğim

O zamanlar klibin maliyeti 2 Milyon liraymış gibi haberler çok yapılmıştı. Şimdi paintle bile yaparsın bu klibi.

7. Ferda Anıl YARKIN-Sonuna Kadar Geldim Aşkın

Adam unutuldu gitti be.

8. Ege-Yaz Aşkım

Bu şarkıyla öğrendim yaz aşkı  mevzusunu ama bizim köyde yaz aşkları biraz daha farklı yaşanırdı. Yaz aşkı deyince hep aklıma komşunun eşeği gelirdi..... komşunun kızı hergün eşekle tarlaya giderdi, eşeği ahırın önünde görünce anlardım ki kız gidiyor ve hemen arkasından zihnimde Metin Şentürk'ün şarkısı çalardı.

9. Metin ŞENTÜRK-Yar Gidiyor

Bu şarkıyı sevdiğim kızlar giderken açar dikkatlerini çekmeye çalışırdım. Hepsi de gitti ben kaldım.

10. Sibel ALAŞ-Adam

O zamanlar internet falan yok tabi, bu kadın çıkınca işi gücü bırakır, tüm dikkatimle bu kadını izlerdim. Herhalde televizyonda ki birine aşık ilk insan ben değilimdir.

11. Oya-Bora-Ara Beni

O zamanlar böyle kadınlı erkekli gruplar pek olmadığı için insanlar bunları birbirine çok yakıştırıdı. Hatta nerde bunların adı geçse onlar birlikte yaşıyorlarmış geyiği dönerdi. Bende o zamanlar birlikte yaşamanın ne olduğunu bilmediğim için E iyiymiş diyip geçiyordum. 

12. Sertap ERENER-Ateşle Barut

Sertap ablamız yerini kaybetmedi, o dönem bi ara Levent Yüksel'le evliydi ayrıldıktan sonra hız kesmedi ama Levent YÜKSELunutuldu gitti.

13. İzel-Çelik-Ercan-DönMELİSİn

Daha eski dönemin popüler üçlüsü, bu şarkıyı yıllarca hatırlamadım. Ta ki yakın bi dostum Melis adında birine aşık oluncaya kadar. O gün aklıma bu şarkı geldi. DönMELİSin görMELİSin, artık seni sevdiğimi bilMELİSin, diye bi süre kafa yaptık, daha sonra melis olay yerinden koşarak uzaklaşıp bizim ki depresyona girince şarkının üstünü yine örttük. 

14. Grup LAÇİN-Bekar Gezelim

Bu şarkı yüzünden yıllardır yüzüm gülmedi halan etkisindeyim anlıyıcanız.

15. Atilla TAŞ-Ham Çökelek

Adam ham çökelek diye bi girdi konuya, sonra arkası da gelmeyince bi hayal kırıklığı oldu. Sonra bi tv programında ağlamayla gülme arasında bi duygu sömürüsü yaptı sonra da dikiş tutturamadı. Şimdilerde Twitter da millete giydiriyor.

16. Ve işte Tarkan

Genç kızların sevgilisi, konserlerinde izdahamlar yaşanan o dönem ki her aile babasının kızdığı hatta ara sıra giydirdiği meşhur Tarkan abimiz. Dişlerinin açıklığına bile hasta olan kızların olduğu bu adam yüzünden pek çok genç depresyona girdi, çok kız bu tarkanı beklerken evde kaldı, konser alanlarında iç çamaşırını atan kızlar bile vardı. O günlerden devam eden saklı gizli yaşam felsefesi halen devam eden abimiz yakışıklılığından birşey kaybetmiş değil hatta evlilik programlarında bile talipleri bulunmakta. 

90'lı yıllara yaptığımız bu yolculuğumuz serinin ikincisinde devam edecektir. Bilginiz olsun.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık