OFPOF

Yeni Neslin Gözbebeği Olan Müzik Türü: Vaporwave

-
1.3b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Yeni Neslin Gözbebeği Olan Müzik Türü: Vaporwave
0 izlenme
Ofpofer
-

İnternet ve 80'ler konseptini en iyi şekilde yansıtan müzik türü Vaporwave, insan ruhunu kendinden alan bir müzik türü...

Yeni neslin dinlediği bir müzik türü olan Vaporwave, internet ve bilgisayar tarihinin atalarından olan Windows98'i ve 80'ler devrinin gelecek hayallerini yansıtıyor. Şarkının ve albümlerin resimleri genellikle heykellerden, palmiye ağaçlarından ve Windows98'in arayüzü olacak şekilde tasarlanıyor.

İnsanı derin düşücülere ve hayallere sokan bu müzik türü, genellikle hareketli ve elektronik müzik şekliyle yapılıyor. Dinlemeye başladığınız an müzik görseline bakarak kendinizi 80'lerin uyuşturucu kaçakçısı veya teknoloji dehası gibi hissediyorsunuz. Çok estetik şekilde tasarlanan bu şarkıların dinleyicileri bu türü sadece bir müzik türü değil, aynı zamanda yaşam biçimi olarak görüyorlar.

''Macintosh Plus - リサフランク420 / 現代のコンピュー'' Müziği bu türünün en çok dinlenen ve beğenilen müziklerinden

Kapağında heykel ve arkaplanında bir şehir olan bu şarkı Diana Ross - İt's Your Move şarkısından remixlenerek ve biraz da estetiklik katılarak harika ve benzersiz bir parça olmuş.

VAPORWAVE GIF

Bu da bir Vaporwave tarzından esinlenerek yapılmış fotoğraf. Göze aşırı karmaşık görünüyor fakat takipçiler tarafından ''Estetik'' olarak yorumlanıyor. Ayrıca takipçiler yorumlarını ve yazılarını değişik bir yazı fontuyla dile getiriyorlar.

Atmosferi günlük atmosferden çok daha farklı

Alışagelmişliğin dışında bir müzik türü olduğu için, resimlerde kullanılan atmosfer de bir o kadar alışagelmişliğin dışında oluyor.

Bu da ayrı bir güzel Vaporwave müzik

Blank Banshee albümü de çok sevilen bir Vaporwave albümü olarak yer alıyor

Fotoğraflarında genellikle Korece yazılar göze çarpıyor.

fotoğraf resimlerinde birbirinden alakasız resimler oluyor fakat bir araya geldikleri zaman estetik bir hal alıyorlar.

Dinlediğiniz anda kendini 80'ler zamanında buluyorsunuz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık