OFPOF

Ülkemizin Kıymeti Bilinmeyen Müzisyenleri

-
32.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ülkemizin Kıymeti Bilinmeyen Müzisyenleri
29.737 izlenme
Ofpofer
-

Kimi uzunca bir süre gündemi meşgul etse de bazıları ise bir anda gelip geçti. İşte değeri bilinmeyen müzisyenlerimiz..

İçeriğin başlık resmini Yavuz Çetin ustamıza ayırdık. Çünkü, O hakettiği değerin %10'unu bile görememiş, dünyada bile klasmanlarının çok üzerindeki bir yetenekti. Yavuz Çetin'e gösterilen değersizlik ile bizim de suçumuz var göçüp gitmesinde. Bu yüzden ilk girişi ustamız olan Yavuz Çetin ile açıyoruz.

1. Yavuz Çetin

Genç yaşta kaybettiğimiz en büyük değerlerdendir. Kendi albüm parçalarını herkes bilir fakat çoğu kişinin bilmediği, gitarıyla bildiğiniz konuşup derdini anlattığı Kıraç'a ait olan "Bir Garip aşk Bestesi" parçasındaki performansı..
Seneler geçmesine rağmen halen dinlerim.

2. Fatih Erdemci

Arkadaşının intihar notuna yazdığı besteyle adını duyurmuştu. Hem söz hem de müzik olarak çok kaliteli işler sunmuştu.

3. Mirkelam

Eski tarzından uzaklaşan Mirkelam'ın, o zamanlar anlaşılamayan müzik kalitesi.

4. Gülhan

Kendi tarzında çok başarılı olan bir müzisyendi, bir anda kayboldu ve gitti...

5. Ayşen

Her dinlediğimde "bu kadar kaliteli bir müziği bir daha duyamam bu ülkede" diye serzenişte bulunduğum kusursuz müzik ve ses kalitesine sahip olan müzisyendir Ayşen. Halen aktif olarak müzik yaşantısına devam etse bile kendisinin yarı yeteneğinde ve kalitesinde olmamasına rağmen yerine koyulan diğer insanlar yüzünden artık aktif piyasada değildir.

6. Yaşar

Bir yerlerde bile olsa halen hakettiği değeri göremeyen müzisyenimizdir. Besteleriyle yürek parçalar "kör bıçağı" ile daha da dağlar. Hüzünlü parçalarını fazla dinlemek depresif durumlara sürükleyebilir.

7. Fatih Erkoç

Kompleks ve işini en iyi şekilde yapan müzisyen abimizdir, saygı duyulmalıdır. Piyasadan genel olarak elini çeken fakat halen aktif olarak müzikle uğraşan, "follow me" gibi bir parçası olmadığından mütevellit moda olamayan fakat bu şekilde moda olmamasından da son derece memnun olduğumuz jazz üstadımızdır.

8. Tual

Gene farklı bir işleyişi ve tarzı olan bu abimiz ve grubunun değeri bilinemedi.

9. Çamur

2005 yılında çıkarttığı albümü 2010 yılında bana ulaşmış bulunup, 2. albümünü aramış olsamda maddi sıkıntılardan ötürü seneler önce dağıldığını duyup "sizde mi be!" dediğim gruptur.
Böyle içten sözlerin, böyle derin sesin, böyle doygun ve kaliteli müziğin yerine neler dinlemiştim o zamanlar moda diye...
Ah canım ülkem ah...

10. Dört X Dört

Kaliteli bir sound ile soft rock temsilcisi olan grubumuz. Aktif yaşantısına devam etmekle beraber senelerdir yaptıkları müziğin kalitesinin yarısı kadar kaliteli dinleyiciye ulaşamayan gruptur.

11. Pera

Rock tarzında müthiş işler yaparn bir gruptur. Dizi müzikleri de olmasa dizilerden kafasını kaldıramayan insanımızın hiç farketmeyeceği bir gruptur. Diğerlerini öldürdünüz Pera'yı yedirtmeyiz!

12. O bir usta: Demir Demirkan

Ses ve müzik kalitesi yanında Türkiye'nin en iyi gitaristlerinden biri olan Demir Demirkan hiçbir zaman hakettiği değeri görememiştir.

13. Malt

Hard Rock sınıfında belki de bir daha böylesine mükemmelini görmeyecek ülkemiz.

14. Pinhani

Bir zamanlar esse de gürleyemeyen gruptur. Çok tatlı ve kaliteli müzikler ortaya koyarlar. Yalnız bendeki yerleri farklıdır. Benden hoşlanan bir kızın bana Pinhani'nin bir parçasının sözleriyni kullanarak mesaj attığı günü hiç unutmam;
-"Beni al yanına, elini belime sar, beni almadığın an üşürüm sabaha kadar..."
Benden cevap gene Pinhani ile geldi;
-"Hele bi geeellll..."

15. BONUS - Gökhan Türkmen

Bu adamın bari kıymetini bilin. Şu sıralar jazz ile harmanlama felan yapıyor. Yani diğer bir deyişle moda değil müzik yapıyor. Bu aralar piyasada kaybetmezsek kaybetmeyiz bir daha herhalde Gökhan'ı. Çünkü biliriz, kaliteli müzik çoğu zaman dışlanır bu ülkede...

Daha sayamadığımız onlarca isim de vardır buralarda. Yalnız şu sıra müzik kanallarını açtığımda sadece üzülüyorum. Duyduğum şarkıları dinleyenler için "bu kadar da olamaz" diyorum ama oluyor işte..


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık