OFPOF

Türkçe Rap Tarihine Damga Vuran 10 Efsane Parça

-
1.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Türkçe Rap Tarihine Damga Vuran 10 Efsane Parça
954 izlenme
Ofpofer
-

Türkçe Rap'in dünden bugüne yazılmış ve söylenmiş en iyi 10 parçasını sizler için derledik..

Türkçe Rap tarihinde geçmişin ve bugünün karmasıylar oluşturulmuş bir liste hazırladık ve bu listede oldukça iddalıyız. Eksik parçalar olabilir ama bu galerideki parçaların şimdiye kadar yazılmış ve ses getirmiş şarkılar olduğunu düşünmekteyiz. Sizin de eklemek istediğiniz şarkılar varsa yoruma ekleyebilirsiniz. Eksiğimiz ve hatamız varsa affola. 

10. Kolera - Sen Nasıl Bir İnsansın

KOLERA! Bu parçayı bir çoğumuz Kolera'nın Beyaz Show'da söylediğinden tanırız. Kendisi Sagopa Kajmer'in eşi olmaklar beraber Türkçe Rap'in kadın kanadında önde gidenlerindendir. Kayıp ülkenin prensesi sizlerle..  Dİkkat: Dinledikten sonra şaşkınlık, kızgınlık yada yaşama sevinci hissedebilirsiniz.

9. Allame - Kenar Mahalle

Türkiye'de ki 'battle rap' in öncüsü Allame, Kenar Mahalle ile karşımızda. Şarkılarıyla genelde sert bir dille öne çıkan Allame bu şarkıyla dugusal rap tarzında da iyi olduğunu gösterdi ve damarlarımıza rapi böyle işledi.

8. Joker - Yaşamak Öldürür

Allame'nin eski dostu joker'in de tıpkı Allame gibi bir tarzı var. Yaşamak Öldürür ile adeta bizlere hayat hikayesini anlatan Joker bu parçayla epey ses getirmiş durumda.

7. Hidra - Ölüme İnat

Doğu Türkistan şarkısı ile adını duyuran Hidra, Ölüme İnat ile adeta patlama yaptı.
Asıl ismi Fatih Uslu olan Hidra, freestyle yarışmalarında da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

6. Cegıd - Manyak Şey

Cegıd Cegıd Benim Adım!! Türkçe Rap'im yeni sürümünün en kalitelilerinden. Adeta yeni bir soluk getirdi Cegıd. Kİmseden korkmadan şarkı yapmak bu olsa gerek. Mükemmel bir cesaret!

5. Contra - Ölü

Yerli Eminem Ölü parçasıyla kalitesini ıspatlamış ve efsaneler arasındaki yerini şimdiden almıştır.

4. Raziel Nisroc - Mekan-ı Cehennem

Bu şarkı ses mi getirdi yoksa söndü gitti mi? Henüz bi karar vermiş değiliz ama gerçek bir efsane. Bu kadar güzel bir nakarat her şarkıda bulunmaz..

3. Norm Ender - Eksik Etek

Siz Youtube'da hiç türkçe rap parçasının 40 milyon izlemeyi geçtiğini gördünüz mü? İşte Norm Ender bunu başaran birisi. Her sene yeni albüm geliyor diyip bizi heyecanlandırıyor ama beklemeye değer.

2. Ceza - Mürekkep Doldurdum

Ceza - Sagopa rekabetinin kilit noktası. Mürekkep Doldurdum! Türkçe Rap'in en iyi diss parçasıyla başbaşa bırakıyoruz sizleri.

1. Sagopa Kajmer ft. Ceza - Neyim Var ki

Hepinizin tahmin ettiği gibi 1 numara yine 1 numaraların yeri. Hiç bıkmadan dinlediğimiz Neyim var ki sizlerle. Bu arada şarkının klibi o dönemde en iyi video kalitesile çekilmiş (240p). 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık