OFPOF

Tüm Zamanların Gelmiş Geçmiş En İyi Müzik Grupları

-
2.7b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tüm Zamanların Gelmiş Geçmiş En İyi Müzik Grupları
9.548 izlenme
Ofpofer
-

Uzun bir süre müzik yapmak, değişik işlere imza atmak sanıldığı kadar kolay bir şey olmadığını herkes biliyor. Gelin o gruplara bir göz atalım. :)

Birbirinden güzel işlere imza atıp bir zamanların gözdesi olan müzik grupları hatırladığımızda, yüzümüzde bir tebessüm beliriyor. Bir incelemekte fayda var. :)

- Queen

Queen

1970 yılında kurulmuş İngiliz bir rock grubudur. Çıktıkları ilk andan itibaren üne kavuşan bu grup hala etkisini devam ettiriyor. Şarkıları insana ciddi anlamda düşünmeye sevk ediyor...

- Pink Floyd

Pink Floyd

Pink Floyd, progresif rock ve psychedelic rock İngiliz müzik grubu. Pink Floyd dünya çapında ki başarılarıyla akıllarda kalan bir müzik grubu.

- The Rolling Stones

The Rolling Stones

The Rolling Stones, 1962'de Londra, İngiltere'de kurulan rock müzik grubu. Grup 1989'da Rock and Roll Hall of Fame'e dahil oldu. Rolling Stone dergisi, grubu "Tüm zamanların en büyük 100 sanatçısı" listesinde 4. sıraya koydu. dünya çapında 200 milyonun üzerinde albüm satmışlardır.

- Motörhead

Motörhead

Motörhead, 1975 yılında bas gitarist, solist ve besteci Lemmy Kilmister tarafından kurulan İngiliz heavy metal grubudur. İngilizce argoda Motörhead, amfetamin kullanan kişi anlamındadır.

Grubun kurucusu Lemmy Kilmister, 2015 yılında 28 Aralık'ı 29 Aralık'a bağlayan gece, bir süredir kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Lemmy'nin ölümünün ardından grubun bateristi Mikkey Dee yaptığı açıklamayla Lemmy olmadan Motörhead'in devam edemeyeceğini duyurmuştur.

- Steely Dan

Steely Dan

Steely Dan, Grammy ödülü sahibi, Walter Becker ve Donald Fagen merkezli ABD'li caz ve rock grubu. Grubun müzikal kariyerinin en uç noktası caz, rock, funk, R&B ve pop ritimlerini harmanladığı, altı albüm yayınladığı 1970'li yıllardır. Grup, 1972 ve 1974 yılları arasında turneleri çıktı, 1975 yılında stüdyo çalışmalarına ağırlık verdi. 1981 yılında dağılan grup, daha sonra tekrar bir araya geldi. 2000 ve 2003 yıllarında albüm çıkaran grup, yaklaşık olarak 30 milyon albüm sattı.

- Iron Maiden

Iron Maiden

Iron Maiden, 1975 yılında Londra'da kurulmuş bir İngiliz heavy metal grubudur. Grup basçı Steve Harris tarafından kurulmuştur. Bugüne kadar 16 stüdyo albümü yayımlayan grubun toplam albüm satışları kesin olarak bilinmemekle birlikte bu sayı 100 milyonun üzerindedir.

- Deep Purple

Deep Purple

Deep Purple, 1968 yılında Londra, İngiltere'de kurulmuş olan grup. Dünyanın en ünlü hard rock gruplarından biridir. Led Zeppelin ve Black Sabbath ile birlikte hard rock ve heavy metalin öncülerindendir. Ancak bu efsanevi grubu bir kategoriye sokmak ve öyle değerlendirmek güçtür. Zira bünyesinde pek çok değişik tarzdaki müziği harmanlamıştır. Grubun temellerini atan gitarist Ritchie Blackmore ise bugün grupta yer almamaktadır. Grup adını Peter De Rose’un bestelediği aynı isimli parçadan almıştır.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.