OFPOF

Tüm Zamanların En İyi 10 Gitaristi

-
848
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tüm Zamanların En İyi 10 Gitaristi
4.950 izlenme
Ofpofer
-

Elektro gitarın icadından bugüne bütün gitaristleri ele alarak sizin için en iyi 10 tanesini seçtik.

10. Eddie Van Halen

Eddie Van Halen (d. 26 Ocak1955, Nijmegen) Hollandalı müzisyen, gitar virtüözü. Gerçek adı Edward Lodewijk Van Halen'dır. Van Halen adlı grubunun en önemli üyesidir. 

9. Jeff Beck

Jeff Beck, asıl adı Geoffrey Arnold ("Jeff") Beck (d. 24 Haziran 1944, Wallington, Londra, İngiltere) İngilizrock gitaristi. Beck, The Yardbirdsgrubu ile şöhreti kazanmış üç gitaristten biridir (diğerleri; Eric Clapton ve Jimmy Page olmuştur).

8. Joe "Satch" Satriani

Joe "Satch" Satriani (15 Temmuz 1956, New York), ABD'li enstrümental rock gitaristi ve dünyanın en büyük elektro gitar virtüözlerinden birisidir. Ayrıca Kirk Hammett'a gitar dersi vermiştir.

7. Steve Vai

Steven Vai (d. 6 Haziran1960), ABD'li elektro gitarvirtüözü. Çeşitli tarzlarda müzik yapan Vai, ağırlıklı olarak solo gitar için besteler yapmaktadır.

6. Gary Moore

Gary Moore (4 Nisan 1952;Belfast, Kuzey İrlanda - 6 Şubat 2011, İspanya), Kuzey İrlandalı müzisyen.

5. Jimmy Page

James Patrick Page OBE(d. 9 Ocak 1944), İngiliz müzisyen ve yapımcı. Led Zeppelin grubunun kurucusudur. Gelmiş geçmiş en büyük gitaristlerden biri olarak anılır.

4. William "Les Paul" Polsfuss

Les Paul (veya gerçek adıyla Lester William Polsfuss) ( d. 9 Haziran 1915 - ö. 13 Ağustos - 2009). müzik dünyasının Steve Jobs'u olarak bilinir. Les Paul gitarlar ismini ondan almıştır.

3. Eric Clapton

Eric Clapton (d. 30 Mart1945, İngiltere, Ripley),Kanada asıllı İngiliz Bluesgitaristi, şarkıcı ve besteci. Lakabı "Slowhand"dir.

2. Saul "Slash" Hudson

Saul Hudson veya daha iyi bilinen adıyla Slash (d. 23 Temmuz 1965, Hampshire),Guns N' Roses grubu ile ünlenen şu anda Slash ft. Myles Kennedy & the Conspirators grubunun üyesi olan solo gitaristtir.

1. Jimi Hendrix

Johnny Allen "Jimi" Hendrix (27 Kasım 1942 - 18 Eylül 1970), Amerikan gitarist, gitar virtüözü, şarkıcı, söz yazarı ve kültürel ikon. Hendrix rock tarihinin en etkili müzisyenlerinden birisidir. İlk olarak İngiltere'de ün kazanan Hendrix, 1967 yılında yapılan Monterey Pop Festivali'nden sonra tüm dünyaca ünlü oldu. Ayrıca ünlü Woodstock Festivali'nde headliner (assolist) oldu. Hendrix nasıl gitar çalınacağını kendi başına öğrendi ve genellikle Fender Stratocaster kullandı. O sol elini kullanan bir gitarist olduğu için dizeleri tersten eklenmiş bir gitar kullanırdı. 2003 yılında Rolling Stone dergisi tarafından tüm zamanların en büyük gitaristi seçildi.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık