OFPOF

Tarantino Filmlerinin Sahneleri Kadar Akıllarda Yer Etmiş Soundtrackleri

-
183
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Tarantino Filmlerinin Sahneleri Kadar Akıllarda Yer Etmiş Soundtrackleri
182 izlenme
Ofpofer
-

Sinemanın dahi çocuğu Quentin Tarantino filmlerindeki etkileyici sahneler kadar müziklerlede bizi kendimizden geçiriyor.

Filmler hiçbir zaman yalnızca fotoğraf karelerinin birleşimi olmamışlardır.Filmlerde kullanılan müzikler çogu zaman senaryonun bir parçası durumundalar.Belkide bunu en iyi kullananlardan biride sinemanın dahi çocuğu Quentin Tarantino .Filmlerinde kanı,şiddeti silahları ve kılıçları kullanmayı pek bir seven Tarantino şarkı seçimi konuşundada oldukça başarılı.İşte bunlarda akıllara en çok yer edenleri.

1. Tito And Tarantula ‘After Dark’ (From Dusk Till Dawn)

Tarantino her ne kadar bu filmde yönetmen kolutuğuna oturmuş olmasada senaryosunu yazmıştır.Sahnede Salma Hayek ablamızın kusursuz vücuduna sarılmış yılanla birlikte sahnede harikalar yaratmasını izliyoruz.
 

2. Ennio Morricone ‘L’Arena’ (Kill Bill Vol. 2)

Tarantino tarzının sonsuz bollukta olduğu bu filmde Ennio Morricone ‘nin 1968 de The Mercary filmi için yazdığı L’Arena şarkısı.Şarkıyı filmin en dramatik sahnelerinden birinde dinliyoruz.
 

3. David Bowie ‘Putting Out The Fire With Gasoline’ (Inglorious Basterds)

Inglorious Basterds) filminde dinlediğimiz bu efsane şarkının sahibi tüm zamanların en iyi sanatçılarından biri olarak gösterilen David Bowie 'dir
 

4. Urge Overkill ‘Girl, You’ll Be A Woman Soon (Pulp Fiction)

Tabiki Tarantinonun en kült filmlerinden biri olan Pulp Fuction (ucuz roman) Travolta kendisini tuvalette Uma thurmanla sevişmeden evden kaçmak için ikna etmeye çalışırken Uma ablamız aşağıda bu efsane şarkı eşliğinde kendinden geçmektedir.
 

5. Nancy Sinatra ‘Bang Bang’ (Kill Bill Vol. 1)

Muhtemelen filmden sonra filmle eşanlamlı hale gelmiş bu güzel şarkı.
 

6. Chuck Berry ‘You Can Never Tell’ (Pulp Fiction)

efsane dans sahnesi Travoltayla Uma Thurmanın kendilerinden geçmiş bir halde sahnenin tozunu aldıkları bu sahne belkide sinema tarihinin en akılda kalan sahnelerinden .
 

7. Dick Dale & The Deltones ‘Misirlou' (Pulp Fiction)

Pulp Fuction filminin açılış müziği .1963 yılının şarkısı günümüzde hala insanı yerinden kaldıracak enerjide. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık