OFPOF

Rock ve Metal Müziğin Konu Alındığı Belgeseller

-
709
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Rock ve Metal Müziğin Konu Alındığı Belgeseller
796 izlenme
Ofpofer
-

Rock ve Metal müzik severlerin izlemesi gereken birbirinden güzel ve hayran kalacağınız belgeseller.

Metal ve Rock müzik dinlemekten hoşlanırım diyen herkesin izlemesi gereken flim tadında belgeseller. 

Birbirinden güzel, ruhunuzu Metal ve Rock müzikle dolduracak , müzisyenlerin hayatlarını ve müziği anlatan; müzik ve müzisyen içerikli:Iron Maiden,Motörhead,Rage Against the Machine,Metallica,Nirvana,Pearl Jam,Foo Fighters,AC/DC,Black Sabbath gibi grup ve müzisyenleri anlatan oluşan bu listemizi mutlaka izlemelisiniz.

1. Metal: A Headbanger's Journey

Metal: A Headbanger's Journey

İzlenmesi gereken, mükemmel belgesel.

Heavy Metal,New Wave Of British Heavy Metal, power metal, glam metal, thrash metal, black metal, vedeath metal türlerini kapsar aynı zamanda heavy metal kültürünün çeşitli yönlerini araştırıyor.

2. Sound City

Sound City

Yönetmenliğini Foo Fighters'tan tanıdığımız Dave Grohl üstlendiği,amerika'nın efsanevi kayıt stüdyosu Sound City´nin tarihini anlatıyor.

70´ler, 80´ler ve 90´larda Fleetwood Mac, Neil Young, Stevie Nicks, Tom Petty, Metallica, Nirvana gibi isimlerin albümlerine ev sahipliği yapmış olan Sound City de diğer stüdyolar gibi teknolojinin insan faktörünü dışlamasıyla kapanmış. Şaşırtıcı, duygu dolu ve eğlenceli anılarla arşiv kayıtları içeren belgesel, müzik tarihiyle ilgilenen, iyi bir dinleyici olan herkese hitap ediyor.

3. Lemmy

Lemmy

Yakın zamanda kaybettiğimiz babaların babası Motorhead grubunun kurucusu Lemmy Kilmister'ın hayatina ışık tutan belgesel.

Galler’de gecen fakir cocuklugu, Beatles’dan ilham almasi, Hawkwind grubundan atilmasi ve 1975’te Motorhead’i kurmasi…Belgeselde Lemmy’nin hayati ve yetenegi hakkinda konusan arkadaslari, ailesi ve hayranlari arasinda Metallica, Slash, Dave Grohl (Nirvana/Foo Fighters), Ozzy Osbourne, Peter Hook (Joy Division/New Order), oyuncu Billy Bob Thornton, Jarvis Cocker, Alice Cooper ve Mick Jones gibi isimler var.

4. Pearl Jam Twenty

Pearl Jam Twenty

ünlü  grunge rock müzik grubu Pearl Jam'ı konu alan, üzerine eşsiz ve son derece değerli olan bu belgeseli mutlaka izlemelisiniz. 2011 yılında bu filmle kendi yolculuklarının yirminci yılını kutlamaktadırlar.

5. Iron Maiden: Flight 666

Iron Maiden: Flight 666

Heavy Metal'ın en büyük gruplarından Iron Maiden’ın, 2008’de çıktığı turnenin perde arkasının anlatıldığı Vokalist Bruce Dickinson’ın kullandığı Boeing 757 ile 45 günde dört farklı kıtayı gezen ve 23 konser veren Iron Maiden, Flight 666 belgeseliyle, bu büyük turnenin perdesini aralıyor.

6. Metallica: Some Kind Of Monster

Metallica: Some Kind Of Monster

Bir çok kişinin bildiği efsane grup Metallica'nın 2003 yılında, St. Anger albümü çıkmadan önce çekilen, Metallica grubunun yaşadığı iletişimsizlik, bağımlılıklar, gruptan ayrılışlar, baba olmanın sorumlulukları gibi içsel problemleri anlatan belgesel filmi.

7. Global Metal

Global Metal

Metal: A Headbanger's Journey'nın devam niteliği olan Global Metal,”Heavy Metal” kültürünün dünyanın dört bir yanındaki izlerini incelyen harika bir yapım. Metal müziğe aşık olanları son derece duygulandıracak, Metal kültürünü tanımayan veya küçümseyenleri ise kesinlikle aydınlatacak ve hiç görmedikleri bir dünyaya gözlerini açacak bir yolculuk Global Metal

8. Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

Kurt Cobain ve müziğini anlatan en iyi belgesel kanımca.90'ların en çok konuşulan isimlerinden biri olan Kurt Cobain, genç yaştaki ölümüyle ardında büyük tartışmalar bırakmıştı. Şimdi aradan geçen yılların ardından Montage of Heck, Cobain'ın hayatına hiç olmadığı kadar detaylı bir bakış atıyor.Ayrıca Nirvana'nın bu zamana kadar yayınlanmamış şarkıları bulunmakta.

9. Woodstock

Woodstock

Dünyaca ünlü müzik festivali olarak bilinen Woodstock'ın düzenlendiği 1969 Ağustosu. Bethel, New York'ta düzenlenen festivale 1969 yılında yaklaşık 450.000 kişi katılmıştı. 60'ların sonunda oluşan ruhun, belli bir kuşağın hayat tarzlarının ve düşüncelerinin oluşturduğu bir mikro-evreni olarak gözlemlenebildiği bu unutulmaz belgeselin yönetmen koltuğunda Michael Wadleigh bulunuyor. Woodstock'ta o yıl sahne alan Joan Baez, The Who, Joe Cocker, Arlo Guthrie, Jimi Hendrix, Jefferson Airplane ve Janis Joplin'in performanslarını da görme şansı elde ediyoruz.

10. It Might Get Loud

It Might Get Loud

Üç neslin gitar virtüözleri, yani U2’dan The Edge, Led Zeppelin’den Jimmy Page ve The White Stripes’dan Jack White, kendi hikâyelerini kendi ağızlarından aktarıyor ve gitarla kendilerine has ses ve tarzlarını nasıl geliştirdiklerini anlatıyorlar. Bu belgeselde Jimmy Page, Jack White ve The Edge’in özel anlarına, tanışmalarına, sohbetlerine şahit olacak, her bir virtüözden yepyeni melodiler dinleyeceksiniz.

11. Rush: Beyond the Lighted Stage

Rush: Beyond the Lighted Stage

70′lerin progressive rock sesi. grubun müzikal gelişimi kronolojik şekilde aktarılıyor. Kanadalı progressive rock grubu Rush’a derinlemesine bir bakış.

12. The Doors

The Doors

The Doors üzerine yapılmış, gelmiş geçmiş en iyi biyografi filmlerinden biri sayılan film, grubun efsanevi solisti Jim Morrison üzerine odaklanıyor.Jim Morrison fırtınalı yaşamını etkili bir anlatımla gözler önüne seriyor.Rock felsefesini gerçekçi ve ihtiraslı bir anlatımla aktarıyor.

13. Foo Fighters: Back and Forth

Foo Fighters: Back and Forth

Back and Forth ,Foo fighters'ın 16 yıllık tarhinin konu aldığı müzikal serüvenini wasting light albümünün kayıt aşamasını da gözler önüne sererek bizlere anlatan belgesel.

14. Seven Ages of ROCK

Seven Ages of ROCK

 “Seven Ages of ROCK” belgeseli 7 bölümden oluşan içeriği blues based rock,art rock
punk,heavy metal,stadium rock,alternative rock,english indie bulundurulan ve Grunge’a ve Indie Rock’a müziğin gelişmini anlatıyor.

Şimdiden iyi seyirler müzikle kalın.

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.