OFPOF

Rock Müziğinin Efsanesi Duman

-
574
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Rock Müziğinin Efsanesi Duman
509 izlenme
Ofpofer
-

Bildiğimiz gibi ülkemizde en sevilen rock müzik gruplarından olan Duman hakkında bilgiler

1. Rock Müziğin Efsane Grubu

Rock Müziğin Efsane Grubu
Duman grubu 1999 yılında kurulmuş vokalist Kaan Tangöze gitarist Batuhan Mutlugil bas gitarist Cengiz Baysal'dan oluşan türk Rock grubu.

2. Kuruluşu

Kuruluşu
Doksanlı yılların başında müzik hayatına atılan Kaan Tangöze öğrenim görmek amacıyla gittiği Seattle'da müzik hayatına devam etti ve Türkiye'de çıkarmak istediği albüm için parçalar hazırladı.Kendisi Ari Borakas ve Yakup Trana'dan oluşan Türkiye'deki grubu Mad Madame ile Seattle ve Los Angeles'da yayınlanan toplama albümlerde yer aldı.Türkiye'ye döndüğünde Blue Blues Band'de çalan Batuhan Mutlugil'i Mad Madame grubuna dahil etti ve 1999'da Duman kurulmuş oldu.

3. Kaan Tangöze

Kaan Tangöze
Kaan Tangöze 5 eylül 1973 yılında İstanbulda doğdu Şişli Terraki lisesi Bilkent Üniversitesi otel yönetimi ve turizm bölümünü bitirmiştir.ABD'de Seattle Üniversitesi'nde ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır.Alternatif Rock Müziği yapan Duman grubunun solisti ve gitaristi Tam adi Rıza Kaan Tangöze'dir.

4. Batuhan Mutlugil

Batuhan Mutlugil
Batuhan Mutlugil 8 Nisan 1974 yılında doğmuştur.türk gitaristtir.Şu anda Duman grubunun gitaristi olup,geri vokal de yapmaktadır.Liseyi Doğuş kolejinde okuyan Mutlugil,üniversiteyide İstanbul üniversitesi İktisat bölümünde okumuştur.

5. Ari Barokas

Ari Barokas
Ari Barokas 17 Temmuz 1971 yılında İstanbulda doğmuştur Duman grubunun bas gitaristidir.Ayrıca geri vokalde yapmaktadır.Duman'dan önce Kaan Tangöze ile Mad Madame & Fly gruplarında cover yapmıştır.Şişli Terraki Lisesi'ndeki eğitimden sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na girdi.Konservatuarı yarıda bıraktı.Ve ardından İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik bölümüne girmiş ve orayı da yarım bırakmıştır.Müziğe 15 yaşında başlamıştır.

6. Cengiz Baysal

Cengiz Baysal
Cengiz Baysal 28 Ocak 1970 Ankara doğumludur Duman grubunun bateristidir.Cengiz Baysal, Saint Joseph Lisesi, Musicians Institute, Los Angeles City College ve Berklee College of Music mezunudur. Musicians Institute'de öğretim üyeliği, Los Angeles City College'de ise Advisory Board üyesi olarak görev almıştır. müzik hayatına Türkiye'de devam eden Cengiz Baysal, İstanbul bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünde Öğretim Üyesi olarak müzik eğitimine katkılarını sürdürmektedir.

7. Duman Grubunun En Çok Dinlenen Şarkısı

Duman Grubunun en çok dinlenen şarkısı Helal Olsun isimli şarkısıdır.13 Milyon 734 Bin kişi izlemiştir.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.