OFPOF

Rap Kültürüne Yön Veren Büyük İsimler

-
361
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Rap Kültürüne Yön Veren Büyük İsimler
309 izlenme
-

Rap denilince hepimizin aklında az çok bir şeyler canlanır peki geçmişte rap - hiphop kültürüne yön veren isimler kimlerdi ?

Listemizde ki isimleri belki hiç duymadınız belki de tüm şarkılarını biliyorsunuzdur. Sizler için rap ve hiphopa yön veren isimleri inceledik.

1. King Britt

King Britt
80'lerin popüler djlerinden King Britt rap kullanılan beatlerin temeli oluşturanlardan birisiydi.

2. Afrika Bambaataa

Afrika Bambaataa
Afrika Bambaataa'da karşımıza dj olarak çıkıyor. Eşsiz bir scratch show ustasıdır.

3. Eazy-E

Eazy-E
Efsanevi NWA grubunun kurusucusudur. Bu grup rap olayını bir müzikten farklı olarak bir haykırış ve baş kaldırış olarak kullanmıştır. 26 mart 1995'de aıds hastalığından ötürü ölmüştür.

4. Ice Cube

Ice Cube
Rap tarihin en agresif isimlerinden, Ice Cube'nin patlama şarkısı NWA grubundayken yazdığı ''F..k the police'' şarkısıdır. Bu şarkı ülkenin bir çok eyaletinde yaşanan polis şiddetini karşı yazılmıştır ve polisler tarafından bir çok konserleri basılmıştır.

5. Dr.Dree

Dr.Dree
Şimdilerde bir çok ismin prodüktörlüğünü yapmakta olan Dr.Dree geçmişe baktığımızda NWA grubunda dj olarak kurucu üyülerinden olmuş fakat ardından 0 Eazy'e ile anlaşamayıp grubu terk eden isimlerden olmuştur ve böylece Tupac ve Snoop Dog gibi isimler ile devam etti.

6. The Notorious B.I.G. ( BİGGİE SMALLS)

The Notorious B.I.G. ( BİGGİE SMALLS)
Herkes onu Tupac ile birlekteyken tanıdı tabi ardından Tupac ile düşmanlıkları hep söz konusu olmuştu. Biggie Smalls 9 mart 1997 de bir suikast sonucu hayatını kaybetti.

7. Tupac Shakur (2PAC)

Tupac Shakur (2PAC)
Gerek şarkıları gereksi siyasi kişiliği ile gündemden düşmeyen bir isimdi 2pac. Siyahi vatandaşların haklarını savunmak, polis şiddetine karşı olmak....vs gibi durumlara hep şarkılarında yer verdi. Tabi bu durum üzerine düşmanı çoktu. 13 Eylül 1996 yılında Mike Tyson'un boks maçından çıktıktan sonra Las Vegas'ta vurularak öldürüldü. 

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.