OFPOF

Ramadan'ın Muhakkak Dinlemeniz Gereken 7 Şarkısı

-
380
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Ramadan'ın Muhakkak Dinlemeniz Gereken 7 Şarkısı
1.240 izlenme
-

80'li yılların synth pop akımını duyumsatan şarkıları ile dikkat çeken Ramadan'ın en keyifli yedi şarkısına birlikte kulak verelim!

7. Aşık Olasım Var [2010]

Ama ne mutlu ki uzaklardan beliren ışıltı kümeleri de var. Cesur, renkli, “yeni” olanın ardından yürüyen gençler. Onlar renkleri çekinmeden karıştırıyor, deniyor, değişik lezzetlerin peşinden koşuyor. Kararıp giden müzik aleminde Ramadan gibi isimler sayesine pastel renkte ışıltılar oluşuyor zaman zaman. Ramadan, tüm renkleri ve ışıkları ile nehrin diğer tarafında.

6. 7 / 24 [2010]

Popüler müzik, mütemadiyen, aynı, sığ nehirde akıp duruyor... Bu durum hiç değişmiyor. Kendi üzerine dönen, kendi ekseninde tur atan bir oyuncak adeta. Risk almayan, cüretsiz yapımcılar, fotokopiden söz yazarları, havada asılılar. Ramadan gibi cesaretli müzisyenler olmasa kağıt kasetler, lunaparksız söyleyişler daha piyasaya çıkmadan tükenmiş oluyor.

5. Diskotek [2012]

Ramadan içten bir şekilde, synth pop’u alıp üslubunca yeniden üretiyor. Şarkılarındaki tertemiz altyapılar müziğimiz açısından ümit veriyor. 

4. Dansedicem [2013]

Ramadan'ın tüm şarkılarında özenli düzenlemeler, seksenli yılların diskolarını hatırlatan bir evren yaratıyor.

3. Yüksek Kontrast [2011]

Ramadan'ın şarkılarında, hayran olduğu Pet Shop Boys'dan izler hissetmek mümkün. Bu bir eleştiri değil elbette, Ramadan kendi suyunu, akışını, sesini çoktan buldu. Önümüzdeki çalışmalarında eminiz bu gölgeler de kalmayacak.

2. Hazır Mısın? [2011]

Ramadan, 2005 senesinde bilgi Üniversitesi müzik Teknolojisi bölümünden mezun olur. Peşine Londra'ya yerleşir, Thames Valley Üniversitesi Vokal Performans bölümünde öğrenimine devam eder.

1. Yaz Tatili [2012]

Hepimize birbirinden güzel şarkılar armağan eden Ramadan'ın müstakbel şarkılarını ise heyecanla bekliyoruz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık