OFPOF

Pek Bilinmemesine Rağmen İnsana Mutluluk Veren 10 Nil Karaibrahimgil Şarkısı

-
1.2b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Pek Bilinmemesine Rağmen İnsana Mutluluk Veren 10 Nil Karaibrahimgil Şarkısı
0 izlenme
Ofpofer
-

Özgür Kız olarak hayatımıza giren Nil Karaibrahimgil'in birbirinden eğlenceli ve özgün şarkıları burada!

Ben Ona Resmen Aşığım, Extra Large, Kek, Kanatlarım Var Ruhumda ve Hakkında Her Şeyi Duymak İstiyorum gibi şarkılarıyla tanınan ve sevilen Nil Karaibrahimgil'in biraz daha çılgın şarkılarını keşfetmeye ne dersiniz?

1. Evlenmek Gerek

"anne benim koşmam gerek, istemiyorum pilav yapmak, sana bir de torun gerek, istemiyorum çocuk bakmak" şeklinde annesine sitem edip daha sonra "Şimdi benimle kimler evlenmek ister?" dediği şarkısını özellikle 30'undan gün alanlar dinlemeli.

2. Uzaylı

Cem Yılmaz'ın G.O.R.A.'da da yer verdiği bu eğlenceli şarkı Nil'in pek bilinmeyen işlerinden olmasına rağmen oldukça eğlenceli.

3. Ben Aptal Mıyım

Klibi de kendisi gibi ısırmalık!

4. Bencil

Nil'in çoğu şarkısında olduğu gibi masalları çağrıştıran bir müziği olan bu şarkı nakaratıyla hem eğlendiriyor hem dans ettiriyor.

5. Aşkımız Her Zamanki Gibi Tehlikede

Bu şarkıyı dinlemek masalsı bir filmi izlemek gibi. Dinledikçe kafanızda canlanıyor, müzikle beraber kendinizi anlatılan o hikayenin içinde buluyorsunuz.

"Dedim ki bize bir şey olmaz, ben korurum. Birimiz ölücek olsak o ben olurum."

6. Çok Canım Acıyor

"Ben ya direkt sana, ya kabristana, ya Hindistan'a" sözleriyle ve geri kalan duygusal sözleriyle her nedense insanda dans etme isteği uyandırıyor.

7. Eminim Sevmediğine

Acıklı bir parça gibi girişi olan fakat daha sonra bildiğimiz eğlenceli Nil şarkılarına dönüşen bu parçada hepiniz "Kendimi senin yerine koydum nolcak, ben dipteyim sen seyirde. İstediğin gibi değil de buysam nolcak, ben alelade sen nadide!" sözlerine eşlik edeceksiniz.

8. İstanbul'dayım

Nil'in olgunluk dönemi eserlerinden olan ve Pazarları Hiç Sevmem (2012) filmi için hazırladığı bu şarkı "İçimde bi' umut... Bi' umut... Nasıl şey bi' güneş, bi bulut" sözleriyle yürürken dinlenicek şarkılar arasına giriyor.

9. Kader Efendi

İlginç sözleriyle kader efendiye sitem edilen bu şarkıda Nilce rap bile yapılmış!

10. Ben Buraya Çıplak Geldim

Yine olgunluk döneminden bir eser olan Ben Buraya Çıplak Geldim listenin son sırasında. İnsana umut aşılayan bu şarkıyı dinlerken her nefes alıp verdiğinizde yüzünüze bir gülümseme çiziyor Nil.

Bu şarkıları sevdiyseniz, daha fazlası için 1 Nisan 2007 tarihindeki Bostancı Gösteri Merkezi konserini kaçırmayın!


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık