OFPOF

Müzik Ruhun Gıdasıdır: Ruhu Besleyen Altın Dokunuşlar ile Klasik Müzik

-
5.5b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Müzik Ruhun Gıdasıdır: Ruhu Besleyen Altın Dokunuşlar ile Klasik Müzik
0 izlenme
Ofpofer
-

Müzik ruhun gıdasıdır. Onunla ağlar onunla güleriz. Bizi anlatan ve anlayan şarkılardır çoğu zaman. Huzuru sadece onda buluruz.

Müziksiz bir yaşam düşünülemez. Birçok hastalığın tedavisinde bile kullanılır müzik. Hayata bağlar ve döndürür adeta. Klasik müzikler bunların en önemlisidir ve ruhumuzla bütünleşir, sakinleştirici bir yapısı vardır her zaman.

Klasik Müzik resitaline ne dersiniz? Mozart ve Türk Marşı muhteşem bi ambiyans yakalamış.

Klasik müzikler ruhu dinlendirme yönü ile bizim psikoloğumuz ve yaşam koçumuzdur. Klasik müzik denince akla gelen ilk isimler; Mozart, Bach, Beethoven gibi klasikleşmiş bestecilerdir. Yapılan araştırmalar daha anne karnında klasik müzik dinletilen bir bebeğin müziği duyduğu andaki hatırladığına dair inanılmaz tepkileri olmuştur. Dahası da var. Klasik müzik dinleyenlerin çoğunluğunda karmaşık işleri daha kolay ve zorlanmadan çözdüğü de tespit edilmiştir.

Klasik müzik mi? Herkes de aynı tepkiyi görmeyebilir.

Klasik müzik mi? Herkes de aynı tepkiyi görmeyebilir.

Klasik müzik deyince acaba diyen bakışlar sıkıcı bulsalar da dinlemeye başladıkları andan itibaren daha ilk saniyelerden sonra fikirleri değişir. Klasik Müzik residali onları da etkisi altına almaya başlar. Peşin hükümlü olmak yerine sadece bir kere dinlemeyi tercih etmek size kaçınılmaz bir lezzet verir.

Klasik müzik demişken Beethoven sevenlere bir müzik ziyafeti

Beethoven'ın en güzel eserleri Missa Solemnis, Grosse Füg, Kreutzer Sonat, Egmont Üvertür, 7. Senfoni, 3. Senfoni-Eroica, Fur Elise, Ayışığı Sonatı, 9. Senfoni-Ode To Joy ve 5. Senfoni'dir. Beethoven gibi müzik dehalarının inanılmaz başarıları ile zevkle dinlenen bu başyapıtlar zaman dilimi ne olursa olsun hep ilk sıralarda yerlerini koruyacaktır.

Sıkıcı dediğiniz klasik müzikleri dinlemeye başladıkça ruhunuz sakinleşecek.

Sıkıcı dediğiniz klasik müzikleri dinlemeye başladıkça ruhunuz sakinleşecek.

amerika Bucknell Üniversitesi’nde, ezgilerin insanlar üzerindeki etkileri ile ilgili yapılan araştırmalarda, majör ezgilerin insan üzerinde mutluluk verdiği minör ezgilerin ise hüzün duygularını daha fazla arttırdığı gözlemlenmiştir.

Bach'dan müthiş bir meditasyon etkisi bırakan resital

Klasik müzikler beste olarak en zor bestelerdir.

Four Seasons ~ Vivaldi sevenler için gelsin

Klasik Müzikler çok sesli özelliği ve asırlardır müzikteki disiplini ile diğer müziklerden ayrılır. müzik grupları içerisinde en zor bestelenen ve en karışık olan müzik çeşididir.

Chopin'den eşsiz bir piyano resitali

Klasik Müzikler dinleyiciyi stresten uzaklaştırarak öğrenme kapasitesini geliştirir. Dikkatinizi ve motivasyon gücünüzü ikiye katlar. Günümüz Çağ hastalığı olan depresyon üzerinde inanılmaz Mozart Etkisi yaratır. 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
X
Galerinin bağlantısını kopyala
Bu galerinin bağlantısı aşağıdadır. Kopyalayarak arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilirsiniz.