OFPOF

Müzik dünyasında bir Çılgın Türk - Ahmet Ertegün

-
178
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Müzik dünyasında bir Çılgın Türk - Ahmet Ertegün
245 izlenme
Ofpofer
-

Dünya'da sadece onun istediği müzikler çalıyordu

müzik Ruhun Gıdasıdır...

İnsanların çoğuna göre müzik seslerin, titreşimlerin ve nihayetinde notaların bir araya gelmesi ile oluşan sesleri ifade etmektedir. Ancak gerçek anlamda müzik ise bir bestecinin hayata sihirli dokunuşlarıdır.

Ancak çok güzel müzikler vardır ki tarihin girdaplarında yok olur giderler. Böyle durumlarda bu sihirli dokunuşları bizlere ulaştıran mucize insanlar vardır, bu insanların içerisinde gelmiş geçmiş en başarılı isim tüm dünya genelinde Ahmet Ertegün'dür.

İstanbul doğumlu olan Ahmet Ertegün, Türkiye'de pek bilinmemesine karşılık Dünya'da çok büyük bir saygınık kazanmış başarılı bir iş adamıdır. Ahmet Ertegün, Atlantic Records'un kurucusudur.

Müzik dünyasında bir Çılgın Türk - Ahmet Ertegün-gj41qh2xo6

Ahmet Ertegün'ü kısaca The Rolling Stones, Led Zeppelin, Eric Clapton, Aretha Franklin, Ray Charles gibi efsaneleşmiş isimleri aslında gerçekten efsaneleştiren kişidir.

Ahmet Ertegün'ü anlatan Robert Greenfield'ın kaleme aldığı Son Sultan isimli kitabın arkasında, tek bir paragrafta Ahmet Ertegün'ün tüm dünya genelinde ulaştığı sonsuz saygınlığı anlayabiliriz.

Müzik dünyasında bir Çılgın Türk - Ahmet Ertegün-0bhwwq7ww9

Müzik: ilk aşkıydı, Ray Charles, Aretha Franklin,  Ella Fitzgerald, Miles Davis, Frank Zappa, Stevie Wonder, Rolling Stones, Bee Gees, Led Zeppelin gibi efsaneleri yarattı Rock'n Roll'u müziğin zirvesine çıkardı. Sadece ABD'de değil tüm gezegende onun dinlemek istediği müzikler çalıyordu.

Müzik dünyasında bir Çılgın Türk - Ahmet Ertegün-8vpwuwx4jx

Ülkemizde müzik adına yaşanan rezaletlerden biraz olsun sıyrılıp Ahmet Ertegün gibi efsaneleşmiş isimlerin gösterdiği yolda müziğin sonsuza dek yaşaması dileği ile...

Müzik dünyasında bir Çılgın Türk - Ahmet Ertegün-l1gp18735v


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık