OFPOF

Müziğini Dinler Dinlemez Hatırlayacağınız 18 Çizgi Film

-
3.6b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Müziğini Dinler Dinlemez Hatırlayacağınız 18 Çizgi Film
2.534 izlenme
Ofpofer
-

Giriş Müziğini Duyar Duymaz Nostalji Yaşayıp Hatırlayacağınız Çizgi Filmler

Özellikle bir dönem efsane olmuş, müzikleriyle de bir çok kişinin hafızasına yer etmiş olan birbirinden eşsiz çizgi film müzikleri sizlerle.

1. Ghostbusters

En unutulmaz şarkılardan birisidir Ghostbusters, aynı zamanda hem çizgi film olarak hem de film olarak hafızalardaki yerini korur. Yakın zamanda yeni bir Ghostbusters filminin de çıkacağını düşünerek bu efsane şarkıyı tekrar hatırlamakta fayda var.

2. Pokemon - Gotta Catch Em All!

Eğer ki bu şarkıyı hiç duymamışsanız, 2000'li yıllarda doğmuş olmalısınız, çünkü gerek ülkemizde gerekse tüm dünya'da oldukça popüler olan ve şu an bile yeni bölümleri çıkan, sinemada yayınlanmış(tabiki bizde değil) 18 civarı filmi olan bu efsanenin, en az kendi kadar efsane olan şarkısını unutmak ne mümkün.

3. Taş Devri - Flintstones - Yaba Daba Duuuu

Bir nesil Fred Çakmaktaş ve Barni Moloztaş'ın hikayelerini izleyerek geçirdi. Hatta bu dönemde "Yaba Daba Du" diyerek bağırmak ,küçük çocuklar arasında sevinç göstergesi olmuştu. Böylesine güzel bir çizgi filmin kötü bir giriş müziği olması düşünülemezdi zaten.

4. Kaptan Tsubasa

Nerdeyse her sene belli dönemlerde yayınlanan, bir dönem efsane olan, sadece sahanın bir tarafından diğer tarafına gitmek için 3 bölüm izlemek zorunda olduğunuz, hatta bir kaleden diğer kaleyi görmenizin mümkün olmadığı, ama bir nesile futbol sevdiren karakterlerden birisiydi Tsubasa. Ayrıca bu çizgi filmden sonra, mahalle maçlarında kaleciler kendilerini Makabayashi olarak adlandırmaya başlamıştı İkizlerin hatta farklı iki kişinin (ki biri mutlaka Tsubasa'dır) aynı anda topa vurmaları , havada rövaşataya kalkmış iki oyuncunun havada muhabbetleri,bitmek bilmeyen koşular, hatta şarkının türkçe versiyonu olan "çokta aradım inan,eve su götürdüm, sülüman az otur, maç dün sabahtı" diye başlayan şekli bile halen aklımda.

5. Inspector Gadget - Müfettiş Gadget

Adeta İsviçre çakısı gibi olupta bir o kadar da salak olan Müfettiş Gadget'ı bir çoğunuz hatırlıyordur. E tabi birde sürekli kedi seven kötü karakteride hatırlıyorsunuzdur neyse daha fazla duygulanmayalım şimdi. Müfettiş Gadget'ın şarkısı da unutulmayacaklar listemizde.

6. Scooby Doo

Scooby Doo'yu bu listeye almamazlık olmaz. Scooby dooby doooo where are youu???

7. Şirinler

''Bir gün ormana yolunuz düşerse etrafı dikkatlice dinleyin. Belki Gargamel' in çığlıklarını duyabilirsiniz ve iyi bir çocuk olursanız belki Şirinler'i bile görebilirsiniz.'' sloganı olmasına rağmen Şirinler'i en çok gören kişinin Gargamel olmasıyla beyin yakan çizgi filmimizin giriş müziğide listemize girmeye hak kazanıyor.
 

8. Pembe Panter

Sanırım şarkısı, çizgifilminden daha ünlü olan nadir eserlerden. Tabiki de çizgifilmide çok biliniyordu ancak müziği gerçekten mistik ve "cool" bir hava taşıyordu.

9. Red Kiy

Gölgesinden bile hızlı silah çeken Red Kit'i birçoğumuz hatırlar ancak Daltonları tanımayanımız, hatırlamayanımız yoktur sanırım.

10. Ninja Kaplumbağalar

Aslında Ninja kaplumbağalar ve Usta Splinter demek daha doğru olur. Bu çizgifilmimizde de beyin şeklinde bir düşman vardı birde Wolverine'e benzeyen ismini hatırlayamadığım düşmanları vardı. En çokta aklımda kalan sürekli kanalizasyonda pizza yemeleriydi

11. Looney Tunes

Sadece bir çizgi filme ait olmayan bir çok karakterin sahibi olan Looney Tunes'ın giriş müziği de gerçekten etkileyici ve akılda kalıcı bir müzikti.

12. Tom and Jerry

Küçüklüğümüzün unutulmaz karakterleri Tom ve Jerry'nin giriş müziğini de koymazsak olmaz.

13. Heathcliff

14. Batman

Sanırım uzun uzadıya Batman'i anlatmaya gerek yok

15. Prenses Şehrazat

Açıkçası çizgi filmini çok net hatırlamasamda müziğini inanılmaz net hatırladığım çizgifilmlerden.

16. Afacan Dennis

17. X-Men

18. Spiderman

Açıkçası bu listeye çok çok daha fazla çizgi film daha eklenebilir ancak olabildiğince en çok hatırlanacakları eklemenin daha doğru olacağını düşündüm. Bu sebeple listeyi kısmen daha kısa tutuyor, iyi keyifler diliyorum.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık