OFPOF

Mutlaka Dinlemeniz Gereken 7 Harika Cover

-
332
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Mutlaka Dinlemeniz Gereken 7 Harika Cover
135 izlenme
Ofpofer
-

Şarkıların orjinalleri elbette ki en iyi halidir. ama coverların da bizi bizden alabileceğini ispatlamış 7 güzel şarkı.

1. Kalben - Haydi Söyle

"hayat Şarkısı" isimli dizinin arkafonunda bizi bizden alan Kalben, aslında daha öncesinde de geniş bir dinleyici kitlesine sahipti. Ama İbrahim Tatlıses'ten aşina olduğumuz bu parçayı yorumlayarak en kuytu köşedelerdeki kulaklara ulaşmayı başarmış ve tüm kalplere taht kurmuştur.

2. Cem Adrian - Beni Bırakma

Bir Feridun Düzağaç efsanesi olan "Beni Bırakma" isimli şarkıyı Triphop esintileriyle süsleyen Cem Adrian, bu işi iyi yaptığını bir kez daha bizlere kanıtlamıştır.

3. Kilot - Acı Gerçekler

Grup Üyeleri; Mehmethan Dişbudak, İlter Kurcala, Emrah Günaydın ve Ömer Arslan'dan oluşan ve hepsi birer pırlanta olan bu dostlarımız da bir İbrahim Tatlıses parçasıyla karşımızdalar. keyif için çalan ve söyleyen bu grubun ismini kimin koyduğu merak konusu tabii.

4. Müslüm Gürses - Affet

Büyük Üstad Müslüm Gürses arabeski çağa uydurmayı başarmış ve yaptığı coverlarla gençlerin gönlüne taht kurmuştur. Ne yazık ki en güzel zamanlarında aramızdan ayrılmış ama bize efsane şarkılar bırakmıştır.
 

5. Temple of the King - Rainbow

Bu parçadan esinlenerek yapılmış olan "Affet" şarkısı için Müslüm Gürses'i bir kez daha saygıyla anıyoruz.

6. Brenna Maccrimmon - Yağmur Yağar Taş Üstüne

Ukulelesiyle insanın ruhuna işleyen Brenna Maccrimmon ablamız, coverladığı halk müzikleriyle ünlü zaten. Bilmeyenler için hayran olunası ve en bilinen coverı...

7. Deniz Tekin - Hep Sonradan

deniz Tekin'i bir kez duyup bağımlısı olmamak neredeyse imkansız. Tıpkı kalben gibi underground olarak geniş bir dinleyici kitlesine sahip. Kısa zamanda televizyonda görünüp çok daha geniş bir kitleye ulaşması muhtemel. Ahmet Kaya'dan aşina olduğumuz ve birçok kişinin coverlayıp beceremediği bu şarkının hakkını Deniz Tekin'in vermiş olduğunu düşünüyoruz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık