OFPOF

Metalcore Denilince Akla Gelen En İyi Müzik Grupları

-
176
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Metalcore Denilince Akla Gelen En İyi Müzik Grupları
858 izlenme
-

Metalcore denilice akla gelen en iyi müzik gruplarını sizlere sunmaktayız. Beğenmeniz dileğiyle...

Metalcore, 1990'lı yılların sonlarında ortaya çıkan "melodik thrash metal-hardcore punk" karışımı bir müzik tarzıdır. Hızlı melodik riffler ve hızlı bateri rifflerinin yanı sıra, vokal bazen sert olup bazen de hafiftir. Şu anda bu akımdan etkilenmiş, dünyanın her yerinde farklı gruplar vardır.

Gitar riffleri melodik death metal'e benzer şekilde hızlı ancak daha melodiktir. Yine çift gitaristli (biri ritim ve biri solo gitarist olmak üzere) gruplardan oluşurlar. Davullar genelde double-kick ve double-bass olarak çalınır. Vokaller clean vokal olabilir. Bazı bölümlerinde scream vokal ve brutal vokal kullanılır.

Metalcore grupları, geleneklerine bağlıdırlar. Ahlakı savunma, uyuşturucu ve sigara gibi kötü alışkanlıkların reddi, hayvan hakları ve doğayı koruma temaları, ayrıca gerçek sevgiye dayalı aşk düşüncesini savunan sözler metalcore ideolojisini oluşturur.

Bring Me The Horizon

Bring Me The Horizon, Sheffield, Yorkshire çıkışlı İngiliz metal grubu. 2003 yılında kurulan grubun; şu anda üyeleri vokalde Oliver Sykes, gitarist Lee Malia, bas gitarist Matt Kean, baterist Matt Nicholls ve klavyeci Jordan Fish'tir. Uluslararası olarak RCA Records ile çalışan grup Amerika'da ise Columbia ile çalışmaktadır.

Galerinin devamı için "Sonraki »" tuşuna tıklayınız.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Reklam Engelleyici Kullanıyorsunuz!
Sitemizden yararlanabilmek için reklam engelleyicileri kapatmanız gerekmektedir.