OFPOF

Metalcore Denilince Akla Gelen En İyi Müzik Grupları

-
338
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Metalcore Denilince Akla Gelen En İyi Müzik Grupları
858 izlenme
-

Metalcore denilice akla gelen en iyi müzik gruplarını sizlere sunmaktayız. Beğenmeniz dileğiyle...

Metalcore, 1990'lı yılların sonlarında ortaya çıkan "melodik thrash metal-hardcore punk" karışımı bir müzik tarzıdır. Hızlı melodik riffler ve hızlı bateri rifflerinin yanı sıra, vokal bazen sert olup bazen de hafiftir. Şu anda bu akımdan etkilenmiş, dünyanın her yerinde farklı gruplar vardır.

Gitar riffleri melodik death metal'e benzer şekilde hızlı ancak daha melodiktir. Yine çift gitaristli (biri ritim ve biri solo gitarist olmak üzere) gruplardan oluşurlar. Davullar genelde double-kick ve double-bass olarak çalınır. Vokaller clean vokal olabilir. Bazı bölümlerinde scream vokal ve brutal vokal kullanılır.

Metalcore grupları, geleneklerine bağlıdırlar. Ahlakı savunma, uyuşturucu ve sigara gibi kötü alışkanlıkların reddi, hayvan hakları ve doğayı koruma temaları, ayrıca gerçek sevgiye dayalı aşk düşüncesini savunan sözler metalcore ideolojisini oluşturur.

Bring Me The Horizon

Bring Me The Horizon, Sheffield, Yorkshire çıkışlı İngiliz metal grubu. 2003 yılında kurulan grubun; şu anda üyeleri vokalde Oliver Sykes, gitarist Lee Malia, bas gitarist Matt Kean, baterist Matt Nicholls ve klavyeci Jordan Fish'tir. Uluslararası olarak RCA Records ile çalışan grup amerika'da ise Columbia ile çalışmaktadır.

Motionless İn White

Motionless İn White, genellikle MIW kısaltması, Pennsylvania, Scranton'daki bir gotik metalcore grubudur. 2005 yılında kurulan grup, Chris "Motionless" Cerulli (baş vokal), Ricky "Horror" Olson (ritim gitar), Devin "Ghost" sola (bas), Ryan Sitkowski (solo gitar) ve Josh Balz'dan (klavye) oluşur.

Escape The Fate

Escape the Fate, 2005 yılında kurulan ve aslen Nevada Pahrump'tan çıkan, Nevada'nın Las Vegas'tan gelen bir Amerikan rock grubudur.

Get Scared

Get Scared, Utah'ın Layton'tan bir Amerikan metalcore grubudur. 2008'de kurulan ilk EP olan Cheap Tricks and Theatrics'ı 2009'da piyasaya sürüldü. Bir başka EP, Get Scared, 2010'da piyasaya sürüldü.

Ice Nıne Kills

Ice Nıne Kills, 2001 yılında kurulan Boston, Massachusetts çıkışlı ABD'li metalcore grubudur.

Of Mice & Men

Of Mice & Men (çoğunlukla OM & M olarak kısaltılır), Orange County, Kaliforniyalı bir Amerikan metalcore grubu.

Five Finger Death Punch

Five Finger Death Punch, Amerikan heavy metal grubu. 2005'te U.P.O bas gitaristi Zoltan Bathory (FFDP'de gitarist) ve baterist Jeremy Spencer tarafından kuruldu. Grup bu isimlere ek olarak şu an vokalde Ivan Moody, solo gitarda Jason Hook, bas gitarda Chris Kaelden oluşuyor.

Slipknot

Slipknot, 1995 yılında Des Moines, Iowa'da kurulmuş bir ekstrem metal grubudur. Slipknot'ın şu anki mevcut üyeleri Sid Wilson, Alessandro Venturella, Chris Fehn, James Root, Craig "133" Jones, Shawn Crahan, Mick Thomson, Jay Weinberg ve Corey Taylor'dır. İsimlerinin yanı sıra grup üyeleri kendilerine verdikleri 0'dan 8'e kadar olan numaralarla tanınırlar. Bunun yanı sıra her bir grup üyesi kendilerine özgü maskeler takar.

We Came As Romans

We Came As Romans (WCAR olarak kısaltılır), 2005 yılında kurulmuş Troy, Michiganlı Amerikan bir melodik metalcore grubudur.

The Word Alive

The Word Alive, 2008 yılında Phoenix, Arizona’da kurulmuş metalcore grubudur. 

Asking Alexandria

Asking Alexandria, 2006 yılında gitarist Ben Bruce tarafından kurulan Britanyalı metalcore grubu. 2008 yılında vokalist Danny Worsnop, bas gitarist Joe Lancaster, Cameron Liddell, Ryan Binns ve James Cassells ekibe katıldı.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık