OFPOF

Kendine Has Tarzı ve Şarkılarıyla Nefis Yorumcu: Ceylan Ertem

-
1.0b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kendine Has Tarzı ve Şarkılarıyla Nefis Yorumcu: Ceylan Ertem
0 izlenme
Ofpofer
-

Yakında "Yine de Amin" adlı albümü çıkacak olan Ceyl'an Ertem'in yeni ve eski şarkılarını dinlemek ister misiniz?

26 Aralık 1980'de Adapazarı'nda doğan Ertem, 1992'de Adapazarı Belediyesi çocuk ve Gençlik Korosu'na katılarak müzik hayatına başlar. 1995'te piyano ve gitar eğitimi almaya başlar ve 1999'da eğitiminde devam etmek için İstanbul'a taşınır. Akademi İstanbul' da 1 yıl müzikal şarkıcılığı eğitimi alır. Müjdat Gezen sanat Merkezi'ne girer ve Batı Müziği üzerine 2 yıl eğitimine devam eder.  2000 yılında Tuncay Korkmaz ile beraber "Anima"yı kurar. 2007 yılında ise  Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat tasarım Fakültesi'nde Duysal Sanatlar bölümünde Müzikoloji eğitimi alarak eğitimini tamamlar.

2006 yılında Anima "Animasal" albümünü çıkarır ancak grup 2007'de dağılır. Grup dağılınca Ertem, 2008 yılında 26 hafta süren Açık Radyo'da ŞubidaP programını hazırlayıp sunar. 2008 yılında Berlin’de temelleri atılan “Octophone” projesinde Philipp Gropper ve Wanja Slavin ile beraber kayıtlara başlar ve Berlin'de birçok konser verir. 

İlk solo albümü olan "Soluk" u 2010 yılında 40'ı aşkın müzisyenin katkısıyla çıkarır. Soluk albümünün ardından 2012'de "Ütopyalar Güzeldir" , 2014'te "Amansız Gücenik" , 2015'te "YUH!" ve 2017'de "Yine de Amin" albümlerini çıkarır. 

Ceyl'an Ertem'in yorumladığı birçok şarkı da bulunmaktadır. 

Ceyl'an Ertem'i dinlemediyseniz hazır olun çok beğeneceksiniz!

El Adamı

Kör Heves

Efsunlu Dünya

"Yine de Amin" albümünün çıkış parçası.

Uçurtma

Son Bakış

Bir Erkek Yüzünden

Bile İsteye

Cennetin Irmakları

Kız Çocuğu

Ütopyalar Güzeldir


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık