OFPOF

Kayahan'ı İlk Kez Dostları Anlatıyor

-
344
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Kayahan'ı İlk Kez Dostları Anlatıyor
950 izlenme
-

Büyük usta hakkında kim ne demiş?

Geçtiğimiz Nisan ayında kaybettiğimiz, 45 yıllık sanat hayatında, yorumu, albümleri ve besteleriyle hayat felsefesini ortaya koyan, usta sanatçı Kayahan’ı biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz?  Ailesi ve yakın dostları bestelerin efendisi  Kayahan’ı bakın nasıl anlattılar.

Beste Açar (Kızı)

Kayahan'ı İlk Kez Dostları Anlatıyor-naujayza04

Babamı gün geçtikçe daha çok özlüyorum. Babam ekranda çok ciddi gibi dururdu fakat normal yaşantısında çok esprili bizi sürekli güldüren, fıkralar anlatan biriydi. Her Pazar günü oğlumla babamı ziyaret ederdik. yemek yapmayı çok severdi. Bize her Pazar sevdiğimiz yemekleri yapardı saatlerce mutfaktan çıkmazdı. Her baba gibi babamda bana ve torununa çok düşkündü. Ailesine çok sahip çıkardı. En sevmediği şey yalandı. En çok yalandan korkardı. Zaten bunla ilgili artık slogan olmuş bir sözü vardı. “Yılandan korkmam, yalandan korktuğum kadar” derdi. Babam besteleri ve müziğe olan katkısı kadar dürüstlüğü ve samimiyeti ile de çok sevilirdi.

İskender Paydaş (Müzisyen)

Kayahan'ı İlk Kez Dostları Anlatıyor-1zvkwdsyjm

müzik konusunda Kayahan Ağabey bana hep kâhin gibi geliyordu. Bir beste yapardı “bu çok tutacak” derdi ve o beste gerçekten çok tutardı. Müzik konusunda hiç yanıldığını görmedim. Sonucu önceden görmek gibi bir yeteneği vardı. Benim gibi pek çok müzisyeni sanat dünyasına kazandırdı. Hepimiz için önemli bir figürdü.

Nino Varon (Müzik Yapımcısı)

Kayahan'ı İlk Kez Dostları Anlatıyor-apa414y4ig

Kayahan hep yaptığı bestelerle diğer sanatçıları kıskandırırdı. Bir şarkının tek bir kelimesi için günlerce çalışırdı ve sonunda muhteşem işler çıkardı ortaya. Sohbet etmeyi çok severdi. Futbola çok meraklıydı. Hatta çocukken tek hayali Galatasaray’ın kalecisi olmakmış. Metin Oktay’a hayrandı.

Suat Suna (Sanatçı)

Kayahan'ı İlk Kez Dostları Anlatıyor-psaet4ybnw

Ben Kayahan şarkılarıyla büyümüş ve Kayahan’la çalışma fırsatı yakalamış insanlardan biriyim. Biz Kayahan ile ağabey kardeş gibiydik. Müzisyen ve bir aile babası olarak gerçekten örnek alınması gereken bir insandı. Gitarı onun vazgeçilmeziydi. Evini, ailesini, bahçesinde yetiştirdiği sebze ve meyveleriyle uğraşmayı çok severdi.

Kayahan'ı İlk Kez Dostları Anlatıyor-x62c3jlxqm

Kayahan, aşk, sevgi  ve  mutluluk denildiği zaman akla gelen ilk isimdi kuşkusuz. Yıllardır yaptığı şarkılarla ve özenle yaşadığı özel hayatıyla gönül dostumuz oldu büyük usta. Biz de kendisini rahmetle anıyoruz.


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık