OFPOF

Gitar Çalan Kişilerin İlk Öğrendiği ve Bıkmadan Çaldığı 7 Şarkı

-
1.1b
Etkileşim
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gitar Çalan Kişilerin İlk Öğrendiği ve Bıkmadan Çaldığı 7 Şarkı
842 izlenme
-

Ülkemizde gitar çalan kişilerin hepsinin bildiği ve gitarı ellerine ilk aldıkları anda çalmaya çalıştıkları şarkılar vardır.

Zamanında gitar çalmaya heveslenmiş olanlar veya çevresinde gitar çalan biri olanlar çok iyi bilirler bu şarkıları. Bu şarkılar tüm gitar çalmayı öğrenmek isteyenlerin nota defterinde bulunan ve ilk öğrendiği şarkılardandır. Dolayısıyla da o kişilerin arkadaşlarının defalarca dinlediği şarkılar arasındadır. Çünkü arkadaş ortamlarının vazgeçilmez aktivitesidir gitar çalıp şarkı söylemek. Bu şarkıların üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin, şarkılar kaç defa dinlenilirse dinlenilsin her defasında  aynı tadı vermeyi başarmaktadırlar. Zamanında gitar çalmaya yeni başlayan arkadaşlarınızdan her gün dinlediğiniz o güzelim şarkıları uzun zamandır dinlemediğinizi farkettiniz mi? O zaman bu şarkıları hatırlamanın vakti gelmiştir.

(Not: Gitar çalarken bu şarkıları söyleyen bir arkadaşınız yoksa, siz başkaları için bu şarkıları gitarla çalan kişisinizdir.)

1. Haluk Levent - Yollarda Bulurum Seni

En vazgeçilmez şarkılardan biridir Haluk Levent'in "Yollarda Bulurum Seni" şarkısı. Bir dönemin asi anadolu rockçılarının idol olarak gördüğü Haluk Levent'in bu şarkısı özellikle arkadaş ortamında hep bir ağızdan söylendiğinde oldukça keyif vermekteydi.

2. Nilüfer - Caddelerde Rüzgar

Daha çok romantik takılan beylerin repertuarından eksik etmediği Nilüfer'in bu güzel şarkısı özellikle ortamda hoşlanılan kız varsa oldukça büyük bir anlam taşımaktaydı.

3. Haluk Levent - Anlasana

Bu şarkı çalınmaya başladığında herkesin derin bir iç çektiğini fark edebilirdiniz. O anda ortam biraz melankoliye meyilli ise olmazsa olmaz şarkılardan biriydi bu Haluk Levent şarkısı. 

4. Haluk Levent - Ankara

Yine bir Haluk Levent şarkısı... Sevgilisinden yeni ayrılan duygusal erkeklerin özellikle tercih ettiği bu şarkı da hep bir ağızdan söylenilen şarkılardandı.

5. Metallica - Nothing Else Matters

Bu şarkı biraz daha klasik gitarı sonradan elektro gitara çevirecek olan, sürekli siyah giyinen ve tatillerde küpe takan okulun cool erkeğinin repertuarında olan şarkıydı. Yabancı şarkı istenildiğinde yardıma koşan bu şarkı, garip bir şekilde metal müzikten hoşlanmayan insanların bile keyifle dinlediği şarkılardan biriydi. 

6. Haluk Levent - Ela Gözlüm

"Ela Gözlüm" şarkısı herkesin mırıldanarak gitar çalan arkadaşa eşlik ettiği şarkılardan...

7. Haluk Levent - Akdeniz Akşamları

Evet, en güzelini en sona sakladık. Siz de bunu bekliyordunuz değil mi? Bu şarkıyla da artık anlıyoruz ki Haluk Levent gitar çalmaya yeni başlayanlar için çok şey ifade etmektedir. Neredeyse tüm şarkıları gitar çalanlar için büyük önem taşımaktadır. Bu şarkı arkadaşlarla beraberken bıkılmadan defalarca söylenen ve her defasında çok büyük keyifle dinlenilen bir şarkıydı.

ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık