OFPOF

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist

-
1.9b
Etkileşim
Ofpofer
Ofpofer
Ofpofer
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık
Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist
1.081 izlenme
Ofpofer
-

Kimler geldi kimler geçti... İşte gelmiş geçmiş en iyi 15 gitaristi sizler için derledik.

 

15. Freddy King 

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-bllimq9wlc

Albert King ve B.B. King ile birlikte amerika'da Elektrik Blues'un 3 kralından biri olarak anılır. Freddy'nin giar tekniği Texas ve Chicago etkilerine dayanır. 

14. David Gilmour

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-amzxyh2k7z

Efsanevi grup Pink Floyd'un gitaristi. Pink Floyd'dan ayrıldıktan sonra 4 solo albüm çalışması yapmıştır. Son çalışması 2015 yılında yayınlanan Rattle That Lock'tur. 

13. Albert King

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-72clcb16ko

Kendine has bir tekniği olan Albert King birçok gitariste ilham kaynağı olmuştur. Elektrik blues'un yaratıcılarındandır. En bilinen albümü Lovejoy'dur. Kariyeri boyunca birçok ünlü gruba ve müzisyene konserlerinde ve stüdyo kayıtlarında eşlik etmiştir.

12. Stevie Ray Vaughan

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-7waseximt5

Seksenli yıllarda, Blues müziğin en önemli isimlerinden biridir. Küçük yaşta gitar çalmaya başlamış, zorluklarla geçen hayatının dönüm noktası grubuyla birlikte Rolling Stones ile aynı sahnede bulunmalarıdır. Grammy dahil olmak üzere birçok ödül almıştır. 

11. George Harrison 

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-z4qz2og40n

Efsanevi müzik grubu The Beatles'ın gitaristi. Beatles ile geçirdiği müthiş kariyerin ardından 8 solo albüm yayınlamıştır. 

10. Pete Townshend 

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-3fpf12q18b

1960 ve 1970'li yılların en önemli gruplarından The Who'nun gitaristi. Led Zeppelin grubunun ismi için Jimmy Page'e ilham veren isim olmuştur. Grubuyla birlikte sahneden enstrumanları parçalamasıyla ünlüdür.

9. Duane Allman 

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-pe9z7mxp0q

Allman Brothers Band'in gitaristi. Sliding gitar tekniğini en iyi kullana gitarislerden biridir. Eric Clapton'ın ünlü şarkısı Layla'nın gitar solosunu atmıştır.

8. Eddie Van Halen

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-t0uj9v9pyi

Van Halen grubunun kurucu üyesi ve gitarstidir. Tapping tekniğini en iyi kullanan gitaristlerden biridir. 

7. Chuck Berry

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-d2x3hy58yc

Rock and Roll kültürünün babalarındandır. Kendisinden sonra gelen birçok müzisyene ve gitariste ilham kaynağı olmuştur. 

6. B.B. King

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-joqsoxelmo

Amerikan Elektrik Blues'un yaratıcılarındandır. Çoğu ünlü Blues gitaristi B.B. King'ten ilham almıştır. Birçok ünlü müzisyenle düetleri vardır. Mayıs 2015'te hayata veda etti.

5. Jeff Beck

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-bfx6z729w1

The Yardbirds grubunda Eric Clapton ve Jimmy Page ile bulunarak şöhret kazanmış İngiliz gitarist. Solo kariyerini halen sürdürmektedir.

4. Keith Richards

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-qa3ndjlhqk

60'ların efsane müzik gruplarından Rolling Stones'un kurucu üyesi ve gitaristi. Stones'un birçok kült parçasında imzası vardır. Grubunun yanında solo kariyeri de vardır.

3. Jimmy Page

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-ua9k3whhh4

Dünyaca ünlü İngiliz grup Led Zeppelin'in kurucu üyesi ve gitaristi. Stairway to Heaven, Since I've Been Lovin' You gibi kült Led Zeppelin parçalarının sololarını yazmış ve efsane olmuştur. Konserlerinde gitar çalarken keman yayı kullanması ve çift saplı gitarı ile 70'li yıllarda çok ilgi çekmiş ve birçok ünlü gitariste ilham kaynağı olmuştur.

2. Eric Clapton

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-7tj4zia1q8

Kanada asıllı İngiliz Blues gitaristi. Kariyeri boyunca birçok ünlü grupta çalmış, Tears In Heaven şarkısıyla 6 dalda Grammy kazanmıştır. Layla isimli parçası Rock tarihinin en etkili parçalarından biri olmuştur. 

1. Jimi Hendrix

Gelmiş Geçmiş En İyi 15 Gitarist-2hh45umqcd

Amerikan gitar virtüözü. 1967 yılındaki Monterrey Pop Festivali'nde keşfedildi ve ün kazandı. Solo kariyerinin devamında dünyanın en büyük müzik festivali olarak kabul edilen Woodstock'un assolisti olmuştur. Gitarı dişiyle hatta tek eliyle çalabilmesiyle büyük ilgi toplamış, 1970 yılında 27 yaşında hayatını kaybetmiştir. 

 

 

 

 


ÜYE GİRİŞİ
Whatsapp'ta Paylaş Yukarı Çık